ترامپ: بایدنِ خوابالو خواستار استیضاح من شده است

اکوفارس چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۶
اکوفارس: رئیس جمهور آمریکا در ادامه حملات لفظی خود بابت رسوایی «اوکراین گیت»، در پیامی توئیتری نوشته که «جو بایدنِ خوابالو خواستار استیضاح من شده است».

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» در تازه ترین پیام توئیتری علیه مخالفانش در رابطه با رسوایی «اوکراین گیت» و جنجال ها درباره استیضاحش، به معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و رقیب احتمالی دموکراتش در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور تاخته است.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شامگاه چهارشنبه در توئیتر نوشت: «خیلی ملال آور است که جو بایدنِ خوابالو خواستار استیضاح من شده است؛ کسی که پسرش هانتر به ضرر مالیات دهندگان آمریکایی حداقل میلیون ها دلار از دو کشور (آمریکا و اوکراین) غارت کرده است. من هیچ کار اشتباهی نکردم. کارزار انتخاباتی ناکام جو (بایدن) چاره دیگری به جز (درخواست برای استیضاح) برای او باقی نگذاشته است».
به دنبال افشای متن مکالمه ترامپ با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین مشخص شد که رئیس جمهور آمریکا از همتای اوکراینی خود خواسته پرونده قضایی علیه هلدینگ «بریسما» را که «هانتر بایدن» پسر جو بایدن عضو هیأت مدیره آن است، پیش ببرد.
هرچند ترامپ این موضوع را رد می کند، اما ظاهرا ترامپ برای تحت فشار قرار دادن کی یف، کمک های نظامی آمریکا به اوکراین را تعلیق کرده و تنها زمانی با پرداخت این کمک ها موافقت کرده است که زلنسکی به او اطمینان داده دادستان کل اوکراین پرونده بریسما را پیش می برد.
هلدینگ بریسما به فساد مالی متهم است و به نظر می رسد ترامپ تلاش داشته تا از طریق مفسد نشان دادن فرزند بایدن، شخص بایدن را هم بی اعتبار کرده و شانس او برای پیروزی در انتخابات را کاهش دهد.
رئیس جمهور آمریکا مدعی است که اولا عضویت هانتر بایدن در هیأت مدیره بریسما با هدف جلب حمایت سیاسی آمریکا در دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور وقت آمریکا صورت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار