رئیس جمهوری در گفت وگو با وزیر نفت، بر ضرورت تسریع فرایند تکمیل و توسعه طرح ها و پروژه های صنعت نفت در بخش های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی تاکید کرد.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسن روحانی پس از شنیدن گزارش بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره آخرین وضع پروژه های اولویت دار نفت، گاز و پتروشیمی در سال جاری، به تاثیر مستقیم فعال بودن این بخش در جهش تولید اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم تمامی پروژه های نفتی به ویژه در حوزه پتروشیمی با استفاده از توان و ظرفیت های متخصصان کشورمان هرچه سریعتر به مرحله بهره برداری برسد.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در حوزه های مختلف فعالیت مرتبط با صنعت نفت، گاز و پتروشیمی با کمترین آسیب از لحاظ ابتلا به کرونا مواجه بوده ایم، از تمامی کارکنان و مهندسان و کارگران صنعت نفت که در ماه های اخیر با وجود شرایط سخت شیوع بیماری کرونا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در حوزه های کاری خود حاضر بوده و با تمام توان در مسیر خدمت به کشور و مردم تلاش کرده اند، قدردانی کرد.
بر اساس این گزارش، زنگنه در این گفت وگو گزارشی از روند اجرای پروژه های اولویت دار صنعت نفت از جمله طرح های پارس جنوبی، طرح پایانه جاسک و خط لوله هزار کیومتری گوره- جاسک و طرح های پتروشیمی و پروژه های غرب کارون و چگونگی حل برخی مشکلات پیش رو به رئیس جمهور ارائه کرده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری