انقلاب اسلامی چگونه از افراط و «چپ روی» به دور ماند؟

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۰
انقلاب اسلامی که به تعبیر امام خامنه ای «مقتدر مظلوم» است طی ۴ دهه پیشین ضمن گذشت هایی داشته، اما دچار افراط و چپ روی نشده است.

به گزارش سرویس سیاسی صبح قزوین  ، بیانیه «گام دوم انقلاب اسلامی» که بعد از 22 بهمن امسال و از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر شد، سرآغاز فصل جدیدی در جمهوری اسلامی است، فصلی که از این پس باید با امید و تکیه بر جوانان بر مشکلات گذشته و ناکامی ها غلبه کرد و این کار جز با شناخت نقاط ضعف و قوت 40ساله انقلاب میسر نمی شود.
در ادامه، گزارش را با موضوع گذشت های انقلاب اسلامی و عدم افراط و چپ روی می خوانید:
«مقتدر مظلوم» عنوانی است که امام خامنه ای برای جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی مردم ایران برگزیده است. ایشان در بیانیه گام دوم انقلاب هم به این موضوع اشاره داشته و نوشته اند: «انقلاب اسلامی ملت ایران، قدرتمند اما مهربان و باگذشت و حتی مظلوم بوده است.»
امام خامنه ای در دیگر سخنان خود دلیل قدرتمند بودن انقلاب اسلامی را برخورداری از پشتوانه ی مردمی و توانایی مقابله با توطئه های دشمنان برشمرده اند. ایشان همچنین دلیل مظلومیت انقلاب مردم ایران را حملات و توطئه های دشمنان علیه مردم ایران و حمایت و سکوت بسیاری از کشورهای جهان در قبال دشمنی های دشمنان مانند قربانی تروریسم بودن ایران عنوان کرده اند.
** گذشت های انقلاب؛ از مدارا با همسایگان تا "رافت اسلامی" با فتنه گران
گذشت جمهوری اسلامی ایران را هم در رفتار با اسرای عراقی می توان دید. «مرتضی سرهنگی» نویسنده و پژوهشگر حوزه دفاع مقدس می گوید: «کاری که ما برای اسرای عراقی انجام دادیم با آنچه در خاطرات رزمنده های ما از زندان های عراق روایت شده کاملاً متفاوت است.» او همچنین می افزاید: «قانون ارتش برای اسرای عراقی، بسیار انسانی تر از کنوانسیون ژنو بود.»

کمک رسانی به سرباز اسیر عراقی
بخش ...

[ مشاهده متن کامل انقلاب اسلامی چگونه از افراط و «چپ روی» به دور ماند؟ صبح قزوین ]