سفیر جمهوری اسلامی ایران در برازیلیا در دیدار با رئیس ایالت ماتو گروسو برزیل از آمادگی شرکت های ایرانی برای فعالیت در کشت فراسرزمینی این ایالت خبر داد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسین قریبی سفیر جمهوری اسلامی ایران در برازیلیا در بازدید از ایالت ماتو گروسو با «مائورو مندس» رئیس این ایالت دیدار کرد و در خصوص راه های گسترش روابط تجاری به ویژه در زمینه کشاورزی و کشت فراسرزمینی به گفت وگو پرداخت. 
سفیر کشورمان در این دیدار بر آمادگی ایران برای حفظ، گسترش و متنوع سازی روابط اقتصادی با ایالت ماتو گروسو به ویژه در زمینه تجارت محصولات کشاورزی و زمینه های وابسته با توجه به ظرفیت های بالای اقتصادی این ایالت تأکید کرد.
قریبی همچنین به آمادگی شرکت های ایرانی برای فعالیت در زمینه کشت فراسرزمینی در این ایالت اشاره کرد.
رئیس ایالت ماتو گروسو برزیل هم در این دیدار ضمن اشاره به جایگاه کشورمان در تجارت با این ایالت و آمادگی برای ارائه تسهیلات به تجار و فعالان ایرانی برای استفاده از ظرفیت های این ایالت، خواستار همکاری نزدیک تر دو طرف برای رسیدن به سطح بالاتری از همکاری های دوجانبه شد. 
دیدار با فعالان اقتصادی ایالت ماتو گروسو و بازدید از چند مجموعه فعال در زمینه های مختلف کشاورزی از دیگر برنامه های این بازدید بود. 
ایالت ماتو گروسو با ۹۰۰ هزار کیلومترمربع مساحت سومین ایالت بزرگ برزیل به شمار می رود و از مهمترین قطب های تولید محصولات کشاورزی برزیل است. این ایالت بزرگترین تولید کننده سویا، ذرت، پنبه، گوشت گوساله و دانه آفتابگردان برزیل است. تولید سویای این ایالت به ۳۵ میلیون تن می رسد که به ترتیب سهم ۲۷ و ۱۰ درصدی از کل تولید این محصول در برزیل و دنیا را در اختیار دارد.
ماتو گروسو اولین شریک تجاری ایران در برزیل است و ایران دومین شریک تجاری این ایالت (بعد از چین) می ...

سرخط اخبار