طبق گفته محققان افرادی که به طور مرتب در خانه وعده های غذایی می پزند، احتمالا رژیم غذایی با کیفیت تری دارند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، طبق گفته محققان افرادی که به طور مرتب در خانه وعده های غذایی می پزند، احتمالاً رژیم غذایی با کیفیت تری دارند، اما ارتباط بین پخت و پز در خانه و کیفیت رژیم غذایی بین جمعیت کم درآمد و کم درآمد متفاوت است.
این مطالعه که روز دوشنبه در وب سایت دانشگاه میشیگان (UM) منتشر شده، 8 هزار و 668 بزرگسال در سن 20 سال یا بالاتر با داده های کامل را تحت بررسی قرار داده است.
شاخص غذا خوردن سالم (HEI) از صفر تا ۱۰۰ متغیر بود که ۱۰۰ نمره بهترین و بالاست که نشان دهنده کیفیت بهتر رژیم است. نمره در ۱۳ بخش مؤثر اندازه گیری هر دو گروه مواد غذایی کفایت و اعتدال است.
از مشارکت کنندگان، ۱۳ درصد در خانوارهایی زندگی می کردند که شخصی شام صفر تا ۲ بار در هفته پخت و پز می کرد، ۲۱ درصد در خانوارهایی زندگی می کردند که شخصی شام ۳ تا ۴ بار در هفته می پخت، ۳۱ درصد در خانوارهایی زندگی می کردند که شخصی در آن ۵ تا ۶ بار شام در هفته می خورد و ۳۶ درصد در خانه هایی زندگی می کردند که شخصی بیش از ۷ بار در هفته غذا طبخ می کردند.
این مطالعه نشان داد که فرکانس پخت و پز بیشتر، بیش از سه بار در هفته، با نمره بالاتر HEI در مقایسه با پخت و پز ۰ تا ۲ بار در هفته همراه بود. در مقایسه با پخت و پز ۰ تا ۲ بار در هفته، پخت و پز شام بیش از هفت بار در هفته منجر به افزایش ۲.۹۶ امتیاز در کل در کل شد.
به طور خاص، افزایش ۲.۶۸ امتیاز در بین افراد کم درآمد و ۵.۰۸ امتیاز در بین افراد با درآمد بالاتر بود.
محققان گفتند: در حالی که تحقیقات بیشتری برای درک بیشتر تفاوت های سیستماتیک بالقوه بین جمعیت های کم درآمد درآمد بیشتر برای آشپزخانه سالم مورد نیاز است، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار