یکی از مداحان اهل بیت(ع) استان گیلان گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا، وحدت اجتماعی بی سابقه ای میان مساجد و هیأت های شهرستان رشت ایجاد شده است تا به کمک مردم بیایند و امروز می توان گفت تمام هیأت ها پای کار مبارزه با کرونا هستند.

سیدمحمدرضا مومنی مداح اهل بیت(ع) استان گیلان در گفت وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به فعالیت های خدمات اجتماعی هیأت های استان گیلان به ویژه شهرستان رشت اظهارداشت: کانون تربیتی میقات دارای دو زیرمجموعه هیأت سیدالشهدا(ع) و موسسه خیریه حسنات است که در راستای ارائه خدمات اجتماعی مورد تأکید مقام معظم رهبری فعال شدند و در ضرب الاجل های حساس با رویکرد تربیتی که روضه های امام حسین(ع) دارد، پای کار می آیند و به مردم کمک رسانی می کنند.
وی افزود: این روزها جوانانی در این گروه های جهادی در حال کمک رسانی هستند که تازه وارد دهه دوم زندگی خود شده اند و این زیبایی تلاش های آنان است.
تلاش هیأتی ها برای گره گشایی از زندگی مردم
مومنی با اشاره به اینکه موسسه خیریه حسنات در طول سال با شناسایی که از خانواده های نیازمند داشته است، به کمک رسانی به آنان می پردازد. خدمت به خلق از تعالیم قرآن و عترت است به همین منظور، هیأتی ها در این عرصه وارد شده اند تا بتوانند گره گشای زندگی دیگران باشند.
وحدت اجتماعی بی سابقه برای کمک به مردم
این مداح اهل بیت(ع) با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی هیأت های مذهبی شهرستان رشت برای مقابله با کرونا گفت: امروز می توان گفت تمامی هیأت های مذهبی در این زمینه پای کار آمدند و زمانی که اقلام مورد نیاز کمیاب شده بود، تمام هیأتی ها بسیج شدند و به رفع نیازهای مردم پرداختند. برخی هیأت هایی که در این زمینه می توان نام برد شامل هیأت های سیدالشهدا(ع)، فاطمیون ، شهدای گمنام، میثاق با شهدا، ثارالله(ع)، روضات الحسین(ع) و ... را می توان نام برد و می توان گفت وحدت اجتماعی بی سابقه ای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار