والدیر ویرا سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران، بهترین لحظه دیدار این تیم مقابل استرالیا را زمانی عنوان کرد که حریف با دو گل از «تیم ملی» پیش افتاد.

- اخبار ورزشی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در ادامه بررسی دیدارهای به یاد ماندنی تاریخ فوتبال قاره کهن، به دیدار تیم های ملی ایران و استرالیا در مقدماتی جام جهانی 1998 پرداخته و در پایان آن با سرمربی وقت تیم ملی ایران هم گفت وگو کرده است.
بخشی از گزارش AFC درباره این مسابقه و نیز روند ملی پوشان ایران در انتخابی جام جهانی 98 به این شرح است: در اواخر سال 1997، والدیر بادو ویرا هدایت ایران را برای سه دیدار بر عهده گرفت و پیش از پایان کار کوتاهش، میلیون ها هوادار را به خیابان های تهران آورد تا صعود تیم ملی ایران به جام جهانی را پس از 20 سال جشن بگیرند. نقطه کانونی صعود ایران به جام جهانی 1998 مقابل تیم ملی استرالیا در ملبورن و تساوی 2-2 بود که قلب استرالیایی ها را شکست. گل های کریم باقری و خداداد عزیزی باعث تساوی 3-3 دو تیم در مجموع دو بازی شد تا به لطف گل زده در خانه حریف، بلیت سفر به جام جهانی برای ایرانی ها صادر شود.
محمد سالم العنزی قطری در عصری از ماه نوامبر در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه، باعث خلق سلسله ای از اتفاقات شد. دو گل این مهاجم باعث شد ایران در آخرین دیدار مرحله مقدماتی جام جهانی، شکستی 2 بر صفر را مقابل قطر متحمل شود. شکستی که امیدهای این کشور برای صعود مستقیم را خاموش کرد و پایان سلطه محمد مایلی کهن را رقم زد. این یک سقوط مهم برای کسی بود که یک سال قبل از آن، تیم ملی کشورش را به مقام سوم جام ملت های آسیا در امارات رساند، اما واکنش به شکست در دوحه نشان می داد جاه طلبی نیاز به بازسازی دوباره دارد در میان کشورهای سطح اول.
از دست دادن قهرمانی جام ملت ها برای تیمی که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری