استفاده از روش های نوین فناوری نانو در طب سنتی می تواند تحول عظیمی در سیستم های جدید انتقال دارو (NDDSها) و درمان بیماری هایی چون سرطان ایجاد کند.

گروه دانشگاه خبرگزاری آنا -زهرا جعفری اردکان؛ مطلب پیش رو ترجمه و بازنویسی ژورنالیستی از متن کامل یک مقاله علمی پژوهشی ISI حوزه دارویی تحت عنوان «اثر نانوتکنولوژی بر گیاهان دارویی» یا Influence of nanotechnology on herbal drugs است که توسط اس.اچ انصاری نوشته شده و در سال 2012 در مجله «تکنولوژی و تحقیقات پیشرفته دارویی» یا journal of advanced pharmaceutical technology and research منتشر شده است و برای نخستین بار در ایران منتشر می شود. انصاری یکی از محققان مرکز تحقیقات دارویی دانشگاه جامعه همدرد در دهلی نو، هند است.
در مقاله قبل به بحث در مورد فناوری نانو و تاریخچه آن و ارتباط آن با علوم پزشکی و دارویی به خصوص طب سنتی پرداختیم در این مطلب با توجه به اهمیت موضوع و خالی بودن جایگاه آن در طب سنتی ایرانی به ترجمه و بحث در مورد این مقاله با موضوع اثر نانوتکنولوژی بر گیاهان دارویی می پردازیم.
از زمان های بسیار قدیم، داروهای گیاهی و محصولات طبیعی برای درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گرفت. برخلاف سیستم آلوپاتی (علمی که براساس طب مدرن شکل گرفته است) که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، داروهای گیاهی از هزاران ماده تشکیل شده که به طور هم زمان در برابر بیماری ها به کار می روند. فیتوتراپی(گیاه درمانی) برای افزایش انطباق دارو با بیمار و جلوگیری از تجویز مکرر به روش علمی نیاز دارد تا مواد دارویی را به صورت پایدار به بدن تحویل دهد.
این امر می تواند با طراحی سیستم های دارویی جدید برای داروهای گیاهی به صورت (NDDSها) حاصل شود. NDDSها (سیستم های جدید انتقال دارو یا دارو رسانی) نه تنها تجویز مکرر را برای غلبه بر عدم موفقیت در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار