سخنگوی نظامی حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) روز سه شنبه مدعی شد که در جریان درگیری های دو هفته گذشته بین نیرو های این حزب و نظامیان ترکیه چهار نفر از این نیرو ها و یکصد نظامی ترک کشته شده اند. سخنگوی نظامی حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) روز سه شنبه مدعی شد که در جریان درگیری های دو هفته گذشته بین نیرو های این حزب و نظامیان ترکیه چهار نفر از این نیرو ها و یکصد نظامی ترک کشته شده اند.

«زاگرس هیوا» روز سه شنبه در گفتگو با وبگاه کردی «شفق نیوز» اعلام کرد که عملیات نظامی ترکیه در مناطق مرزی شمال عراق ادامه دارد و از آغاز آن در دو هفته گذشته تاکنون چهار عضو پ. ک. ک. در منطقه «هفتنین» استان دهوک و همچنین ۱۰۰ سرباز ترک کشته شدند.
به ادعای وی، پ. ک. ک. در این مدت ۲ فروند بالگرد ارتش ترکیه را نیز سرنگون کرده است.
وی گفت که ارتش ترکیه در عملیات خود تا عمق ۳۰ کیلومتر در منطقه «خواکورک» از مثلث مرزی و ۱۰ تا ۱۵ کیلومتری منطقه هفتنین در شمال زاخو واقع در استان دهوک نفوذ کرده است.
ورود آنکارا به حریم شمال عراق ابتدا در عملیات «پنجه عقاب» با حملات هوایی و کوبیدن پایگاه های «پ. ک. ک» آغاز شد، اما دو روز پس از آن با اعلام عملیات جدید «پنجه ببر»، نیرو های ارتش ترکیه از راه زمینی نیز وارد اقلیم کردستان عراق شدند.
عملیات ارتش ترکیه همچنان در شمال عراق ادامه دارد و آن گونه که مسوولان و مقام های سیاسی و حزبی اقلیم و دولت مرکزی فدرال عراق می گویند، هر روز که می گذرد دامنه و گستره بیشتری از خاک عراق را در برمی گیرد.
این در حالی است که وزارت امور خارجه عراق، از همان اوایل حمله ترکیه به خاک این کشور، در دو نوبت «فاتح یلدیز»، سفیر آنکارا را در عراق فراخواند و در یادداشت های اعتراضی شدید به وی، خواستار متوقف کردن اقدام های تحریک آمیز ترکیه در شمال عراق شد.
وزارت خارجه عراق، حملات ترکیه به شمال این کشور را به منزله زیرپا گذاشتن حرمت و حاکمیت عراق دانسته و آن را به شدت محکوم کرده است.
در بیانیه این وزارتخانه آمده است که ما با قاطعیت این تخلفات ترکیه که نقض منشور ها و قوانین بین المللی است را محکوم و بر ضرورت تعهد آنکارا برای متوقف ...

سرخط اخبار