امروز (۳۰ دی ماه)، راس ساعت چهار عصر، جلسه کمیته مزد با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت برگزار می شود.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ،امروز (30 دی ماه)، راس ساعت چهار عصر، جلسه کمیته مزد با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت برگزار می شود.
کمیته مزد دستمزد کارگران را چگونه تعیین می کند؟
ورود به محاسبات سبد معاش خانوار (موضوع بند دوم ماده 41 قانون کار) دستور کار این جلسه خواهد بود.مقرر شده است در این جلسه نمایندگان شرکای اجتماعی، در مورد سبد معاش خانوار و هزینه آن به توافق برسند و سپس نتایج به مذاکرات مزدی در شورای عالی کار ارجاع دهند.
 به گزارش تسنیم،از حدود یک ماه قبل کمیته دستمزد با حضور شرکای اجتماعی بررسی برروی سبد معیشت کارگران را آغاز کرده است، که اعداد و ارقامی اعلامی از سوی این کمیته زمینه بررسی برای افزایش دستمزد با توجه به سبدمعیشت در شورای عالی کار را فراهم می کند.
سال گذشته، سبد معاش حداقلی 3 میلیون و 750 هزار تومان تعیین شد؛ اما امسال کارگران وضعیت تعیین دستمزد را متفاوت از سال گذشته و سال های قبل تر می دانند،چرا که امسال پس از افزایش نرخ بنزین، شاهد افزایش چشمگیر در سبدمعیشت خانوار و هزینه های مسکن هستیم. به همین دلیل نمایندگان کارگران معتقد هستند با توجه به اینکه عقب ماندگی مزدی کارگران امسال بیش از سال های دیگر است، مسیر برای تعیین دستمزد با چالش های بیشتری نسبت به سال های گذشته همراه است و باید منتظر بمانیم و ببینیم با توجه به تاثیرات شدید تورمی بر روی سبد کالاها، دستمزد سال آینده کارگران به چه صورت خواهد بود.
نمایندگان کارگران در جلسه قبلی کمیته مزد، در حضور وزیر کار درخواست کرده بودند که یک جلسه فوق العاده با محوریت دو موضوع، یکی رسیدگی به وضعیت اشتغال کارگران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار