دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور با اشاره به تصمیم ممنوعیت اعلام قیمت مسکن در سایت ها و نرم افزارهای حوزه مسکن و اینکه این تصمیم به فعالیت دلالان و واسطه ها دامن خواهد زد، گفت: فعالیت سایت ها و نرم افزارها می تواند به ظهور نظام حرفه ای خرید و فروش مسکن کمک شایانی کند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
فرشید پورحاجت اظهار کرد: سایت ها و نرم افزارهایی که در حوزه معاملات مسکن فعالیت می کنند برای تسهیل امور، افزایش سطح دسترسی به خدمات آسان و کاهش هزینه ها طراحی و ایجاد شده اند و نرم افزارها و سایت های تخصصی فعال در حوزه مسکن کمک شایانی به فراز و فرودهای بازار مسکن می کنند.
وی افزود: اینکه چرا در کشور وزارت راه و شهرسازی و اتحادیه های مشاور املاک، مخالف ارائه قیمت از سوی این سایت ها و فعالیت آن ها هستند مساله ای است که جای تامل دارد.
این کارشناس حوزه مسکن تصریح کرد: سایت ها و نرم افزارهای فعال در حوزه معاملات مسکن، به حذف نقش دلالان و واسطه گری بازار مسکن که سال ها نقشی اساسی در بر هم زدن اوضاع بازار داشته اند، کمک می کند اما ممنوعیت اعلام قیمت مسکن در این سایت ها و نرم افزارها به فعالیت دلالان و واسطه ها دامن خواهد زد.
پورحاجت عنوان کرد: چارچوب تصمیمات اتخاذشده در خصوص ممنوعیت اعلام قیمت مسکن در این سایت ها و نرم افزارها، چارچوب کارشناسی و حساب شده ای نیست و در این خصوص باید کار کارشناسی بهتری انجام شود تا شاهد تعادل بخشی به قیمت مسکن در بازار مسکن باشیم.
وی افزود: سایت ها و نرم افزارهای فعال در بخش مسکن یک روزه متولد نشده اند و سال ها است که فعال هستند. این سایت ها هم در زمان رکود و هم در زمان رونق بازار مسکن فعال بوده اند و اینکه به یک باره تصمیماتی اتخاذ می شود تا قیمت مسکن از سایت ها حذف شود باید گفت که تصمیمی خلاف جهت بازار مسکن است.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور خاطرنشان کرد: به واسطه عدم برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن، با کمبود حدود ۵ میلیون مسکن در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار