امیرعبداللهیان: ترامپ سرکرده تروریست هاست

جهان نیوز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۰
دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل با سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش جهان نیوز ، امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل امروز (دوشنبه ۲ اردیبهشت) با عدنان محمود سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران با دیدار و گفتگو کرد.
امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن محکومیت شدید اقدامات اخیر آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی گفت: ترامپ با تداوم سیاست های مخرب و غیر سازنده خود در نقاط مختلف جهان، بیش از پیش نزد افکارعمومی ملت ها و دولت های جهان مطرود و منفور شده است.
وی افزود: آمریکا قصد دارد سیاست ویرانگر خود در سوریه را بار دیگر در ونزوئلا تکرار نماید، اما ما راه حل در ونزوئلا را همانند سوریه سیاسی و بر مبنای نظر مردم می دانیم. کاخ سفید حق ندارد به جای مردم سوریه و ونزوئلا تصمیم بگیرد.
امیرعبدالهیان حضور بشار اسد در تهران را نمایش قدرت جمهوری اسلامی ایران و شکست مفتضحانه سیاست های غلط منطقه ای ترامپ خواند.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل، ترامپ را سر کرده یاغی ها و تروریست ها خواند و خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به حمایت های خود از سوریه ادامه خواهد داد. تهران و دمشق در کنار سایر متحدین به مقابله با سیاست دشمنان و کمک به توسعه و رفاه منطقه می پردازند.
عدنان محمود، سفیر سوریه در تهران با ارائه توضیحاتی در خصوص اقدام نمایشی و نامشروع اخیر آمریکا در شناسایی جولان اشغالی به عنوان بخشی از رژیم اشغالگر قدس گفت: اعلام جولان به عنوان بخشی از رژیم اسرائیل تداوم طرح موضوع قدس شریف به عنوان پایتخت از سوی رژیم اشغالگر صهیونیستی است و این اقدامات تجاوزی آشکار علیه حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه وکشور های منطقه است؛ چرا که امنیت یکپارچه در منطقه را به مخاطره می اندازد. جولان به سوریه ...