مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از پخش سخنرانی مقام معظم رهبری از آستان مقدس امامزادگان زنجان خبر داد.

حجت الاسلام مختار کرمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان ضمن گرامیداشت روز پنجم ذی القعده و پنجمین روز از دهه کرامت که با عنوان «امامزادگان، ذخائر معنوی جامعه» در تقویم رسمی کشور به عنوان روز بزرگداشت و تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه نام گذاری شده است، گفت: هر سال به همین مناسبت برنامه های متعددی در امامزادگان اجرایی می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان تصریح کرد: تکریم امامزادگان به منزله ابراز محبت به پیامبر اکرم (ص) است و روز ملی بزرگداشت امامزادگان عظیم الشأن که در ایام دهه کرامت در سطح کشور برگزار می شود، اقدامی ارزنده برای معرفی سیره و شخصیت امامزادگان و تبیین معارف شیعی و تکریم مودت اهل بیت علیهم السلام است.
وی اضافه کرد: بی تردید وجود امامزادگان ظرفیت عظیمی برای ایران اسلامی و جهان اسلام به شمار می روند و از تأکیدات بزرگان ماست که با تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی آستان مقدس امامزادگان فعالیت های متنوع فرهنگی، مذهبی و قرآنی در این مکان های معنوی منشاء خدمات اجتماعی و فرهنگی شود.
کرمی با اشاره به اینکه بر اساس اسناد تاریخی و براساس آمار به دست آمده از سایت «بقاع متبرکه» وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، بقعه ۸ هزار و ۱۶۷ امامزاده در ایران ثبت شده است، گفت: در استان زنجان نیز شمار بقاع متبرکه 133 مورد است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه هر سال به مناسبت روز بزرگداشت امامزادگان برنامه های متعددی در استان اجرایی می شد، اضافه کرد: امسال به علت شیوع کرونا برنامه ها به صورت مجازی اجرایی خواهد شد.
وی تصریح کرد: مهمترین برنامه امسال روز بزرگداشت امامزادگان سخنرانی ...

عناوین مهم خبری