رانندگانی که کارت سوخت ندارند از امروز چه کنند؟

نامه نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۴:۲۲
از امروز استفاده از کارت سوخت در جایگاه های بنزین تهران و سه کلانشهر کرج، تبریز و اصفهان الزامی شده اما شاید برخی هنوز آن را نداشته باشند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
از امروز استفاده از کارت سوخت در جایگاه های بنزین تهران و سه کلانشهر کرج، تبریز و اصفهان الزامی شده است. مشاهده های میدانی از جایگاه های سوخت نشان می دهد که اغلب جایگاهداران کارت های سوخت شان را از نازل های پمپ بنزین برداشته اند و مردم از کارت سوخت شخصی استفاده می کنند. گرچه فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی می گوید که بنزین سهمیه بندی نشده و افرادی که کارت های سوخت شان را نگرفته اند، می توانند از کارت جایگاهداران استفاده کنند، اما تأکید می کند که سهمیه بنزین جایگاهداران محدود و محدودتر می شود و اگر کسی بازیابی کارت سوخت را جدی نگیرد، ممکن است در پمپ های بنزین علاف شود.
بدون کارت سوخت چه اتفاقی می افتد؟
ایرانی ها از سال گذشته دومیلیون و ۷۰۰ هزار درخواست برای دریافت کارت سوخت داشته اند که حالا مدیران شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی می گویند که برای چهار کلانشهر کارت ها کامل صادر شده است و تا یک ماه آینده این کارت ها به دست مردم می رسد. این درحالی است که حالا ۵۰۰ هزار کارت هم داریم که از قبل صادر شده و اکنون در باجه های پستی معطل است .
فعلا کارت سوخت جایگاهداران فعال است
از امروز استفاده از کارت سوخت الزامی شده است. البته این الزام در حال حاضر به این معنا نیست که کسانی که کارت سوخت ندارند، نمی توانند سوختگیری انجام دهند. استفاده از کارت سوخت فعلا در کلانشهر های کشور انجام می شود و با صدور تمامی کارت های سوخت ثبت نامی، این رویه در تمامی شهر ها انجام می شود. در حال حاضر کسانی که کارت سوخت شان هنوز صادر نشده، می توانند از کارت سوخت جایگاهداران ...