جنگ «دو سر بُرد» به سود ایران

جام نیوز چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۲
خبرنگار ارشد رسانه دولتی انگلیس در حوزه خاورمیانه، حمله ترکیه به مناطق کردنشین سوریه را کاملا به نفع ایران ارزیابی کرد.

به گزارش جام نیوز ، شبکه بی بی سی فارسی در تحلیلی از حمله ترکیه به مناطق کردنشین در شمال شرق سوریه، این اقدام را در هر حالت "به سود ایران" دانست.
«مهرداد فرهمند» خبرنگار ارشد رسانه دولتی انگلیس در حوزه خاورمیانه، در این زمینه معتقد است: عملیات ارتش ترکیه علیه شبه نظامیان کرد سوری در خاک سوریه، گرچه رسما اشغال خاک متحد ایران است، اما منطقه عملیات سال هاست از سلطه دولت سوریه خارج شده و بازگشت آن به حاکمیت سوریه در آینده نزدیک، نامحتمل است.
وی می افزاید: ترکیه اگر موفق شود منطقه مورد نظرش را زیر کنترل خود ببرد و کمربند امنیتی تشکیل دهد، هم ترکیب جمعیتی شمال شرق سوریه را به نفع عرب ها تغییر خواهد داد و هم زمینه را برای تضعیف بیشتر شبه نظامیان کرد و در هم شکستن اقتدار آنان در آینده خواهد چید. همه این ها به سود ایران است.
فرهمند ادامه می دهد: پیروزی یا شکست ترکیه، هر دو سرش برای ایران بُرد است. ارتش ترکیه، داعش نیست که شبه نظامیان کرد (با کمک همه طرف ها) توانستند از پسش برآیند. این بار از این حرف ها نیست و کسی پشتشان نایستاده است.
خبرنگار ارشد بی بی سی در پایان خاطرنشان ساخت: به فرض که ارتش ترکیه به مشکل بخورد و درگیر نبردی طولانی و فرسایشی شود، باز هم به سود ایران است؛ زیرا رقیب منطقه ای اش زیان خواهد دید.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار