مشهد- ایرنا- مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: در راستای عمل به بخشنامه تعطیلی موقت واحدهای غیرضروری برای پیشگیری از شیوع کرونا، از ابتدای فروردین ماه تاکنون ۲۰۰ واحد صنفی متخلف در این شهر پلمب شده است.

امیر دلداری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در این مدت به حدود ۲ هزار واحد صنفی که به بخشنامه یاد شده عمل نکرده بودند، اخطار پلمب داده شد.
وی ادامه داد: طبق این بخشنامه فروشندگان مواد غذایی، سوپرمارکتها، فروشگاه های زنجیره ای و نانوایی ها با رعایت پروتکلهای بهداشتی می توانند فعالیت کنند.
وی گفت: برای برخی واحدهای صنفی مانند خدمات خودرویی، الکترومکانیک ها و قفل سازها که مردم و برخی کارخانه ها به آن نیاز دارند، ساعات کاری تعریف شده و در ساعات مشخصی از روز می توانند فعالیت کنند.
دلداری افزود: به این واحدها توصیه شده است شماره تلفن همراه خود را پشت شیشه مغازه نصب کنند تا مردم بتوانند از این طریق با آنان ارتباط داشته باشند.
۹۶ اتحادیه با بیش از ۱۰۵ هزار واحد صنفی در شهر مشهد فعالیت دارند.
براساس دستور وزارت کشور اصناف خاطی به مدت یک ماه پلمب خواهند بود. طرح نظارت بر اجرای تعطیلی موقت واحدهای صنفی غیرضروری به مدت دو هفته اجرا شده است و اگر شدت شیوع بیماری کرونا افزایش یابد نحوه اجرای طرح هم تشدید می شود.
طی ۳۸ روز گذشته منتهی به هشتم فروردین ماه جاری پنج هزار و ۴۳۷ شهروند مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی بستری شده اند.
تاکنون چهار هزار و ۷۶۵ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به کرونا که در بیمارستان های خراسان رضوی بستری بودند از این بیماری بهبود یافته و به خانه بازگشته اند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری