یوتیوب به تازگی امکان مشاهده ی متن ترانه را برای کاربران اپلیکیشن موبایل سرویس استریم موسیقی خود فراهم کرده است.

یوتیوب موزیک به جمع سرویس های پخش موسیقی پیوسته است که امکان نمایش متن ترانه در حین گوشی دادن به موسیقی را برای کاربر فراهم می کنند.
کاربران اپلیکیشن اندروید و iOS یوتیوب موزیک ازاین پس می توانند در حین پخش موسیقی، متن ترانه آن را نیز مشاهده کنند. برای این کار کافی است کاربر در صفحه ی ترانه ی موردنظر روی دکمه ی « i » واقع در سمت چپ عنوان ترانه کلیک کند. ناگفته نماند که این ویژگی علاوه بر کاربرانی که از اشتراک پولی استفاده می کنند برای کاربران عادی نیز در دسترس است.
البته هنوز برخی از موسیقی های موجود در این پلتفرم فاقد ترانه ی متن هستند. طبق اعلام گوگل ، متن ترانه ها از سوی وب سایت LyricFind تأمین می شوند و به روزرسانی آن ها به صورت روزانه صورت می گیرد. بااین حال هنوز مشخص نیست که اضافه شدن متن یک ترانه ی خاص به این پلتفرم چقدر زمان می برد.
اپلیکیشن یوتیوب موزیک هنوز در مقایسه با رقبا از برخی ویژگی های کلیدی بی بهره است. هم اکنون در این پلتفرم جای خالی ویژگی هایی نظیر پیمایش خودکار متن ترانه یا متمایز ساختن کلمات به صورت هماهنگ با پخش موسیقی کاملا حس می شود؛ بااین حال ممکن است در آینده شاهد اضافه شدن این ویژگی ها نیز باشیم. به هر ترتیب در حال حاضر تنها امکان پیمایش متن ترانه به صورت دستی برای کاربران فراهم شده است.
رقبای یوتیوب موزیک یعنی اسپاتیفای ، اپل موزیک و آمازون موزیک همگی در اپلیکیشن های موبایل خود امکان مشاهده ی متن ترانه را به صورت هماهنگ با پخش موسیقی برای کاربران فراهم کرده اند.
ناگفته نماند که در نسخه ی تحت وب یوتیوب موزیک هنوز امکان مشاهده ی متن ترانه فراهم نشده است. بااین حال یوتیوب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار