بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۲۰ میلیارد ریال از سهمیه تسهیلات تولید و اشتغال روستایی در این استان پرداخت شده است و ۵۵۰ میلیارد ریال نیز در این بخش باقیمانده که باید با تعریف طرح های جدید جذب شود.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز سه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر افزود: در ارتباط با تسهیلات کرونایی و تبصره ۱۸ نیز انتظار می رود بانک ها سرعت بخشی لازم را داشته باشند.
وی بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی کشور در مقطع کنونی اشتغال جوانان است که به هر میزان در این حوزه کار شود به منزله عبادت محسوب می شود.
گراوند ادامه داد: مدیران نیز بدانند که در صورتی که پاک کار کنند دلیلی برای ترس آنها وجود نداشته و نهاد نظارتی نیز قادر به انتقاد از عملکردشان نخواهد بود.
وی اظهار کرد: بزرگ ترین دغدغه مسئولان باید سلامت اداری باشد زیرا در صورت وجود این مهم کار مردم نیز راه می افتد و گره از مشکلات تولید باز می شود.
گراوند ادامه داد: کشور و بویژه استان بوشهر آنقدر ظرفیت دارد که در صورت شکوفایی قادر به ایستادن روی پای خود باشد و نیازی به کمک بیگانگان نیست.
وی افزود: اینکه برای انجام کارها مدیران در صدد بهانه تراشی و پیدا کردن ماده و تبصره باشند ،هیچپگاه کار پیش نمی رود.
گراوند اظهار کرد: بارها مشاهده شده فردی برای راه اندازی واحد تولیدی وارد گود شده اما دستگاه هایی مانند تامین اجتماعی، محیط زیست و امور مالیاتی فراروی آنها ایجاد مانع کردند.
وی گفت: وقتی مشاهده شده فردی برای یک تقاضا در دستگاه های اجرایی پس از گذشت چهارماه هنوز موفق به گرفتن مجوز نشده است، نشان می دهد که هنوز شرایط برای تسهیل تولید در این استان بخوبی فراهم نیست.
گراوند ادامه داد: بخشی از مشکلات نیز باید با تفویض اختیار منطقه ای زمینه حل آنها در استان فراهم شود زیرا بسیاری از موانع ناشی از نبود اختیارات لازم در حوزه استانی است.
وی بیان کرد: با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار