فوت ۶ نفر و تلفات بی سابقه دامی بر اثر شیوع بیماری تب خونریزی دهنده

فارس نیوز جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۹
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از مرگ ۶ انسان و تلفات بی سابقه دامی بر اثر شیوع بیماری تب خونریزی دهنده خبر داد و گفت: وزارت جهاد کشاورزی می توانست با تزریق یک واکسن کم هزینه از این فاجعه جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، یوسف داوودی نسبت به شیوع وسیع بیماری خطرناک پوستی لمپی اسکین دیزیز در میان گاوهای دامداران کشور هشدار داد و اظهار داشت: این بیماری در آذربایجان شرقی بیش از شهرهای دیگر شایع شده و هزاران دام را مبتلا کرده است، اگر این بیماری به همین منوال شیوع پیدا کند خسارت مالی آن به چندین میلیارد تومان خواهد رسید.
شیوع بیماری خطرناک پوستی لمپی اسکین دیزیز در میان دام ها خسارت میلیاردی داشته است
نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این بیماری خسارت میلیاردی به دنبال داشته است در حالی که وزارت جهاد کشاورزی می توانست با تهیه و توزیع به موقع واکسن آن جلوی چنین خسارتی را بگیرد، افزود: ادامه تعلل در تهیه واکسن سبب شیوع بیشتر این بیماری خطرناک می شود، ضمن آنکه پایین آمدن تولید، زاد و ولد دام و کاهش وزن آنها را به دنبال دارد البته با توجه به گسترش این بیماری در بدن دام درمان آن نیز زمان بر خواهد شد.
مرگ 6 انسان و تلفات بی سابقه دامی بر اثر شیوع بیماری تب خونریزی دهنده
وی همچنین از شیوع بیماری خطرناک، کشنده همچنین مشترک میان انسان و دام دیگری با عنوان تب هموراژیک کریمه کونگو (بیماری تب خونریزی دهنده) خبر داد و گفت: این بیماری طی چند هفته اخیر 6 نفر تلفات انسانی و تاکنون تلفات بی سابقه دامی در کشور داشته است.
نایب رئیس کمیته دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس با یادآوری اینکه تعدادی از افراد فعال در دامداری و کشتارگاه نیز بستری و قرنطینه شده اند، اضافه کرد: عدم استفاده از حشره کش و سهل انگاری در تامین سموم دفع آفات حیوانی این بیماری را شایع کرده و متاسفانه در خون حیوانات رخنه کرده است ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار