خبرگزاری مهر: مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا گفت: بزودی مبادلات مرزی از جمله کوله بری به نحوی که کسب و کار مرز نشینان به نحو کنترل شده ادامه داشته باشد به رسمیت شناخته می شود.
امیر محمد پرهام فر، درباره کشفیات قاچاق لوازم خانگی گفت: بر اساس آمار نیروی انتظامی، کشفیات قاچاق لوازم خانگی در سال ۹۷، ۶ هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال بوده است که در سال ۹۸، با رشد ۶.۷ درصدی به ۷ هزار و ۱۸۶ میلیارد ریال رسیده است.
وی با بیان اینکه سامانه شناسه کالا و کد رهگیری در حال حاضر اجرا می شود، افزود: فعلاً کالاهای وارداتی نداریم اما در اواخر سال ۹۶ و اوایل ۹۷ که لوازم خانگی وارد می شد، در آن مقطع زمانی ثبت سفارش لوازم خانگی منوط به اخذ شناسه شده بود.
وی ادامه داد: شناسه در حال حاضر یا درباره تولید داخل است یا کالاهایی که سفارش شده اما ترخیص نشده بودند که این مورد بسیار ناچیز است بنابراین کالاهایی که ثبت سفارش شده اما ترخیص نشده باشند حتماً با شناسه کالا و کدرهگیری از گمرک خارج می شوند.
امیر محمد پرهام فر، اظهار داشت: دولت تا ۳۱ خرداد ضوابطی را پیش بینی کرد که آن میزان از لوازم خانگی که از سنوات قبل وارد کشور شده چه تولیدات داخل بوده و چه خارجی اما شناسه نگرفته بودند، بتوانند کالایشان را معرفی کنند و شناسه شأن را دریافت کنند بنابراین تا ۳۱ خرداد صاحبان کالاهای موجود در سطح عرضه که در مغازه ها و انبارک ها بودند فرصت داشتند با ارائه مستندات درباره تولید داخل یا واردات، شناسه کالا را دریافت کنند.
مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز درباره زمان اجرای مبارزه با کالاهای فاقد شناسه کالا و کدرهگیری گفت: برای اجرای طرح هنوز زمان مشخصی تعیین نشده ...

سرخط اخبار