فر از آن دسته وسایل آشپزخانه است که باید به طور مرتب تمیز شود. در این مطلب بهترین و سریع ترین روش تمیز کردن فر را به شما یاد می دهیم.
حتما این جمله را بارها شنیده اید که آشپزخانه قلب هر خانه است. واقعا هم این موضوع که آشپزخانه قلب تپنده هر خانه است حقیقت دارد و باید در نظافت تک تک جزییات آن دقت فراوانی داشته باشیم. به همین منظور امروز در مجله دلتا می خواهیم طرز صحیح تمیز کردن فر را با هم مرور کنیم. پس با ما همراه باشید.
گام اول: تمیز کردن سینی فر
برای تمیز کردن فر و رفع چربی ها و آلودگی ها، ابتدا از فضای داخل آن شروع کنید. برای تمیز کردن سینی فر، آن را خارج کنید و داخل سینک پر از محلول آب و صابون قرار دهید و اجازه دهید مدت ۲۰ دقیقه در این محلول باقی بماند؛ سپس با اسفنج شروع به پاک کردن مواد غذایی باقی مانده بر روی سینی کنید. توجه داشته باشید که در صورتی که تکه های سوخته مواد غذایی به سینی شما چسبیده است، استفاده از سرکه می تواند در از بین بردن سریع آن ها بسیار موثر باشد.
گام دوم: تمیز کردن توری فلزی
این توری ها معمولا چربی بسیاری را به خود جذب می کنند و تمیز کردن آن ها هم اغلب زمان بیشتری از ما می گیرد. به سادگی می توانید از محلول آب و صابون برای از بین بردن چربی فر استفاده کنید، فقط باید مدت زمان بیشتری توری را در محلول نگهداری کنید؛ سپس با یک فرچه زبر آن را تمیز کنید. از طرف دیگر اگر لکه ها مدت طولانی است سطح توری شما را پوشانده، می توانید از محلول های شیمیایی قوی برای از بین بردن آن ها استفاده کنید.
گام سوم: تمیز کردن خرده ریزهای داخل فر
برای پاسخ به این سوال که چگونه داخل فر را تمیز کنیم، باید بگوییم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار