جامعه شناسان درباره اعتراض های اخیر مردم نسبت به افزایش قیمت بنزین می گویند که انباشت انتظار ها و وعده ها باعث شده که اعتماد و رضایت عمومی نسبت به مجموعه حاکمیت کاهش یابد. برخی از فعالان سیاسی هم معتقدند که مجموعه حاکمیت پروژه های بزرگ و مناسبی در دست اقدام داشته، اما چون دولت از این پروژه ها استفاده تبلیغاتی کرده، به تبع آن اعتماد عمومی کاهش یافته است.

فرارو- دولت پس از چهار سال بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه، بنزین را سهمیه بندی کرد. در این طرح، بنزین آزاد با قیمت ۳۰۰۰ تومان و بنزین سهمیه بندی با قیمت ۱۵۰۰ تومان ارائه می شود. البته دولت از همان ابتدا گفته بود که سود حاصل از بنزین در قالب بسته حمایتی به ۱۸ میلیون خانوار ایرانی تعلق می گیرد و به زودی یارانه ها برای اقشار کم درآمد نیز افزایش می یابد. اما با اجرا شدن سهمیه بندی بنزین، اعتراض هایی در مناطق مختلف کشور شکل گرفت.
به گزارش فرارو، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه در مورد بازگشت سود حاصل از افزایش قیمت بنزین به اقشار کم درآمد گفته بود که طبق محاسبات ما به بیش از ۶۰ میلیون نفر و در قالب ۱۸ تا ۱۹ میلیون خانوار این کمک معیشتی پرداخت می شود و هر کسی خودش را متقاضی دریافت یارانه می داند از طریق وزارت رفاه می تواند موضوع را پیگیری کند. اما مردم بدون توجه به بسته حمایتی دولت نسبت به افزایش قیمت بنزین معترض شدند و مطالبات مختلفی را مطرح کردند.
جامعه شناسان درباره اعتراض مردم نسبت به افزایش قیمت بنزین می گویند که انباشت انتظار ها و وعده ها باعث شده که اعتماد و رضایت عمومی نسبت به حاکمیت کاهش یابد. برخی از فعالان سیاسی هم معتقدند که مجموعه حاکمیت پروژه های بزرگ و مناسبی در دست اقدام داشته، اما چون دولت از این پروژه ها استفاده تبلیغاتی کرده، به تبع آن اعتماد عمومی کاهش یافته است.
سعید معیدفر، معتقد است که اعتراض های اخیر مردم در اثر انباشت وعده ها و انتظارها پدیدار شده
دکتر سعید معیدفر جامعه شناس و استاد دانشگاه در گفتگو با فرارو و در پاسخ به این سوال که مجموعه حاکمیت، برای افزایش رضایت و اعتماد عمومی چه راهکاری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار