رشد قارچ گونه تعمیرگاه های غیرمجاز اتومبیل در البرز

خبر آنلاین سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۵
خبرگزاری فارس نوشت : رئیس اتحادیه تعمیرکاران اتومبیل در استان البرز گفت: آمار شکایات مردمی از تعمیرکاران خودرو مبنی بر گرانفروشی قطعات در البرز، افزایش یافته است که بیشترین آمار مربوط به واحدهای صنفی بدون مجوز است.

بهزاد جمال پور صوفی، رئیس اتحادیه تعمیرکاران اتومبیل در استان البرز در گفت و گو با خبرنگار فارس در البرز گفت: افزایش قیمت قطعات خودرو موجب گرایش مردم به سمت تعمیرات و مراجعه آن ها به واحد صنفی می شود که هزینه کمتری دریافت می کند و در پی آن شکایات افزایش می یابد.
رئیس اتحادیه تعمیرکاران اتومبیل در استان البرز بیان کرد: 700 واحد صنفی اعم از نمایندگی های مجاز خودرو و خدمات فنی شامل صافکاری، نقاشی، مکانیکی و جلوبندی در کرج، محمدشهر و کمالشهر فعالیت می کنند که دارای مجوز از اتحادیه تعمیرکاران خودرو هستند و موارد فنی و مکان 300 واحد صنفی نیز تأئید شده و پرونده های آن ها در مرحله اخذ مجوز است اما هنوز موفق به اخذ پروانه کسب نشده اند.
جمال پور صوفی ادامه داد: اغلب شکایت های مردمی و گزارش های ارسالی مربوط به واحدهای جلوبندی، صافکاری و نقاشی و تعمیر و تنظیم موتور خودرو است و اکثر این واحدها به صورت غیرمجاز در نقاط مختلف استان البرز فعالیت می کنند.
رشد قارچ گونه تعمیرگاه های غیرمجاز اتومبیل
وی با اشاره به آمار بالای تعمیرگاه های غیرمجاز که هر روز رو به افزایش هستند، تصریح کرد: اغلب املاکی که در برخی مناطق برای این کار در نظر گرفته می شوند قولنامه ای هستند و پایان کار رسمی از شهرداری ندارند اما نیازمند حمایت هستند تا قانونمند شوند و مدارک لازم جهت اخذ مجوز را تحویل دهند.
رئیس اتحادیه تعمیرکاران اتومبیل در استان البرز مطرح کرد: پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شد تخلفی در واحدهای مجاز صورت نمی گیرد و بیشترین آمار تخلف مربوط به مراکزی است که مجوز رسمی از اتحادیه تعمیرکاران خودرو در البرز ندارند و همشهریان نیز بدون اطلاع از این موضوع و ...

سرخط اخبار