قیمت ربع سکه به ۱۳۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۸/۱۸

تجارت نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴
قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر سقوط قیمت طلا و ثبات نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت ربع سکه برخلاف انواع دیگر سکه افزایش یافت و به رقم یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت نیوز ، بازار جهانی طلا در حالی جمعه شب بسته شد که قیمت این فلز گرانبها شاهد بیشترین کاهش هفتگی ناشی از افزایش احتمال توافق تجاری آمریکا و چین در سه سال گذشته بود و قیمت فلز زرد به ۱۴۵۹ دلار در هر اونس رسید.
براساس گزارش فارس، از آنجایی که تحولات مثبت در تجارت میان آمریکا و چین، از جذابیت امنیت طلا می کاهد، قیمت طلا در معاملات روز جمعه به کمترین میزان در ۳ ماه گذشته رسید و بیشترین کاهش هفتگی در ۳ سال گذشته را ثبت کرد.
طبق گزارش رویترز، رایان مک کی، تحلیلگر بازار گفت: «ما شاهد تقویت بازارهای ریسک پذیر هستیم، ارزش دلار و اوراق قرضه به بالاترین رقم رسیده است.»
«ما همچنین خوش بینی زیادی در جبهه تجاری داریم، اخبار زیادی در مورد لغو تعرفه ها.»
سخنگوی کاخ سفید بدون ارائه جزئیات گفت اگر توافق تجاری آمریکا و چین به سرانجام برسد، تعرفه های باید لغو شود.
ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای بین المللی به بالاترین رقم ۳ هفته گذشته رسید.
پس از اظهارات ترامپ که گفت با لغو تعرفه ها مخالف است، بلاتکلیفی در مورد مذاکرات تجاری تقویت شد.
جنگ تجاری، دلیل اصلی افزایش قیمت طلا بود. این فلز گران بها در زمان بلاتکلیفی های تجاری و اقتصادی به عنوان منبع امن سرمایه گذاری دیده می شود. طلا تا این زمان از سال جاری میلادی ۱۴ درصد افزایش ارزش داشته است.
براساس گزارش تجارت نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ تا ساعت ۱۷، ۱۱,۳۵۲ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.
صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۲۵۰ تومان و ۱۱۳۵۰ تومان اعلام کرده است.
قیمت یورو در بازار امروز ۱۲,۶۴۶ تومان اعلام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار