تأکید رؤسای جمهور قرقیزستان و مغولستان بر افزایش همکاری ها

فارس نیوز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱
رؤسای جمهور قرقیزستان و مغولستان در شهر «بیشکک» با یکدیگر دیدار و بر افزایش همکاری های دوجانبه تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، « حالتما بتولغا» رئیس جمهور مغولستان در سفر رسمی به «بیشکک» با « سارانبای جین بیک اف» رئیس جمهور قرقیزستان دیدار کرد.
بتولغا در این دیدار اظهار داشت: امروز اقدامات جدی برای توسعه روابط دوجانبه بین قرقیزستان و مغولستان برای رساندن به بالاترین سطح شکل گرفته است.
وی ادامه داد: تلاش های 2 کشور برای رسیدن به این مهم از اهمیت خاصی برخودار است ضمن این که روابط قرقیزستان و مغولستان از زمان های گذشته از جمله در زمان شوروی سابق دوستانه بوده است.
بتولغا تصریح کرد: توسعه روابط منجر به رشد تعاملات همه جانبه می شود و در حال حاضر باید به تقویت همکاری تجاری- اقتصادی بپردازیم.
وی خاطر نشان کرد: مغولستان آماده تبادل تجربیات در بخش کشاورزی، دامداری، فرهنگی، راه آهن، بهداشت، مالیات و غیره است.
بتولغان گفت: گردشگری یکی از بخش های دارای ظرفیت بزرگ است که و برنامه برای ایجاد مسیر گردشگری از دریاچه «هارگاس نور» مغولستان تا دریاچه « ایسیک کول» قرقیزستان وجود دارد.
رئیس جمهور قرقیزستان نیز در این دیدار از توسعه روابط بین 2 کشور به خصوص در سطح بین المللی خبر داد.
وی اظهار داشت: نتایج نشست های کمیسیون بین دولتی و همکاری بین استان های 2 کشور راضی کننده است و در آینده برنامه های مشترکی را داریم.
رئیس جمهور مغولستان امروز برای حضور در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای وارد شهر بیشکک شد.
نشست سران شانگهای روز جمعه 24 خرداد ماه با حضور رؤسای جمهور کشورهای عضو آغاز خواهد شد، در این سفر رئیس جمهور ایران به عنوان کشور عضو ناظر در این نشست حضور خواهد داشت و دیدارهای دوجانبه ای با روسای جمهور کشورهای ...

سرخط اخبار