رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در دیدار با رئیس جمهور فرانسه گفت که کشورهای عضو ناتو به تعهدات مالی خود عمل کنند.

به گزارش مشرق،  «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در حاشیه نشست سران پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در لندن با «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه دیدار کرد.
به نوشته پایگاه خبری شبکه «اسکای نیوز»، ترامپ در این دیدار با اشاره به این موضوع که قدرت ناتو افزایش خواهد یافت، از کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی خواست تا به تعهدات مالی خود عمل کنند.
وی در ادامه گفت: «اختلافات کوچکی با فرانسه داریم و به دنبال حل آن هستیم و فرانسه و آمریکا اختلافات تجاری که با یکدیگر دارند را می توانند حل کنند.»
رئیس جمهور آمریکا افزود در حمله ای که به مرگ «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش منجر شد به اطلاعات زیادی درباره این گروه دست یافتیم.
ماکرون نیز در این دیدار گفت که تلاش خواهد کرد تا به حل تمام موضوعات باقی مانده با آمریکا بپردازد
وی تاکید کرد که باید با یکدیگر به مقابله با تروریسم پرداخته و تروریسم دشمن مشترک به شمار می آید و ناتو باید تعریف یکسانی از تروریسم داشته باشد.
رئیس جمهور فرانسه به انتقاد از ترکیه پرداخت و گفت: «ترکیه در حال جنگ با یگان های کُرد بوده که در مبارزه با تروریسم در کنار ما ایستادند و آنکارا گاهی با گروه های وابسته به داعش همکاری داشته است.»
ماکرون در ادامه به اقدام ترکیه در خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ از روسیه اشاره کرد و گفت: «چگونه ممکن است ترکیه که عضوی از ناتو است اقدام به خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ از روسیه کند. این موضوع از ناحیه فنی امکان پذیر نیست.»
وی افزود: «از ترکیه می خواهیم که در جریان نشست سران ناتو به توضیحاتی بپردازد.»
نشست سران پیمان آتلانتیک شمالی امروز سه شنبه و فردا در لندن در حال برگزاری ...

سرخط اخبار