معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اجرای طرح ارائه بسته آموزشی و توزیع و اهدای مواد ضدعفونی کننده بین کودکان کار و خیابان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: تاکنون مورد مشکوکی از کرونا بین کودکان کار و خیابان گزارش نشده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا ، صفحه رسمی سازمان بهزیستی در اینستاگرام با انتشار یک پست نوشت:
"حبیب الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اجرای طرح ارائه بسته آموزشی و توزیع و اهدای مواد ضدعفونی کننده بین کودکان کار و خیابان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت:
تاکنون مورد مشکوکی از کرونا بین کودکان کار و خیابان گزارش نشده است.
اگر کودکان کار و خیابان دارای علائم مشهودی مانند سرفه شدید، تب بالا، بی حالی و کوفتگی و تنگی نفس باشند، کارشناسان اجرای طرح، با ارائه بسته آموزشی و توزیع و اهدای مواد ضدعفونی کننده بین کودکان کار و خیابان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فوراً با اورژانس پزشکی با شماره ۱۱۵ تماس می گیرند تا این کودکان به مراکز درمانی منتقل شوند.
سایتی از سوی بهزیستی برای ثبت موارد مشکوک در همه استان ها راه اندازی شده است؛ گزارش ها به صورت روزانه در این سایت ثبت خواهد شد.
در صورت مثبت شدن ابتلای هر کودک کار و خیابان، کارشناس بهزیستی وضعیت او را پیگیری خواهد کرد.
بنیاد مستضعفان پنج میلیارد تومان در اختیار بهزیستی قرار داده است که قرار شد اقلام بهداشتی از سوی کارشناسان اورژانس اجتماعی با همکاری خیریه ها و سازمان های مردم نهاد داوطلب این کار صورت می گیرد.
جلساتی به صورت ویدئو کنفرانس نیز با مدیران استانی بهزیستی انجام دادیم تا اقدامات هماهنگ تر شود.
کارشناسان در اجرای طرح با ارائه بسته آموزشی و توزیع و اهدای مواد ضدعفونی کننده بین کودکان کار و خیابان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به محل تردد کودکان کار و خیابان مانند چهارراه ها می روند.
کودکان کار را با فاصله یک و نیم تا دو متری جمع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار