ساعت 24-در طرح پیشنهادی برای تعطیلی پنج شنبه ها دولت از مخالفان اصلی بود، چراکه معتقد بود به دلایل کارشناسی متعددی این طرح امکان اجرایی شدن ندارد؛ بار مالی، مشکلات اداری و اختلال در ساعات کاری از جمله این دلایل است.

بارها طرح هایی برای اعمال تغییر در روزهای تعطیلی و کاری هفته مطرح شده و هنوز به نتیجه نرسیده است، زمانی تعطیلی شنبه ها مورد توجه قرار داشت و اخیرا هم پنج شنبه ها.
چندی پیش طرح تعطیلی مراکز اداری، آموزشی و قضایی در تمامی استان ها و شهرستان ها در روز پنج شنبه در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای بررسی و تصویب شد. نمایندگان نسبت به تصویب نهایی آن خوشبین بوده و اعتقاد داشتند می تواند موجب تقویت اقتصاد گردشگری و البته تقویت نهاد خانواده شود.
با این حال دولت با این طرح مخالفت کرد؛ به طوری که طرح را برای دریافت نظرات بین دستگاه های اجرایی توزیع می کند ولی با نظرات موافق و مخالف و استدلال هایی در این رابطه همراه می شود، در نهایت طرح در هیات دولت مطرح و به رأی گذاشته شد که به آن رای مخالف می دهند.
اما اینکه چرا دولت با تعطیل شدن پنج شنبه ها مخالف است موضوعی است که جمشید انصاری-رئیس سازمان اداری و استخدامی- برای آن دلایل متفاوتی را مطرح کرده و گفته که دولت باید طبق آئین نامه داخلی مجلس نسبت به طرح هایی که نمایندگان ارائه می دهند اظهار نظر کند و در مورد این طرح پس از بحث های کارشناسی در دولت جمع بندی دولت مخالفت با این طرح است.
تعطیلی پنج شنبه موجب عدم تعادل می شود
طبق توضیحات انصاری، دولت تنها مسئول کارکنان خود نیست بلکه مسئول اداره کشور است و با توجه به اینکه نزدیک ٢٤ میلیون نفر نیروی کار در کشور مشغول فعالیت هستند تصمیم گیری در خصوص تعطیلی یک گروه کوچک که حدود ١٠ درصد نیروی کار را تشکیل می دهد تاثیر جدی بر روی نیروی کار اصلی کشور در بخش های خصوصی و کارگری می گذارد.
به گفته وی این گونه تصمیم گیری ها یک نوع عدم تعادل در کشور ایجاد می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار