معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از آغاز به کار سامانه پردازش یکپارچه درخواست های اعتبارات ریالی صندوق توسعه ملی تحت عنوان "سپیدار" خبر داد.
به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم اظهار داشت: بر اساس ماده ۳ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۸ مقرر شده است کارگروهی متشکل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان توسعه تجارت ایران، صندوق توسعه ملی، بانک توسعه صادرات ایران، صندوق ضمانت صادرات ایران و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ساز و کار استفاده از منابع ریالی و ارزی مندرج در مواد ۱و ۲ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۹۸ را طراحی کنند.
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: بر این اساس با تدوین دستورالعمل مربوطه، سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی تجارت خارجی نسبت به ایجاد و راه اندازی سامانه پردازش یکپارچه درخواست های اعتبارات ریالی صندوق توسعه ملی موسوم به "سپیدار" اقدام کرد.
زادبوم بیان داشت: بر این اساس کلیه صادرکنندگان متقاضی دریافت اعتبارات از محل منابع صندوق توسعه ملی که با نرخ های ترجیحی پرداخت می شود، می توانند از روز دوشنبه مورخ ۱۲ خردادماه سالجاری با مراجعه به وب سایت سازمان توسعه تجارت ایران به آدرس www. Tpo.ir نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.
وی افزود: این سامانه به صورت خودکار نسبت به پردازش اطلاعات اقدام و درخواست های وارده را به بانک های عامل جهت پرداخت تسهیلات ارسال می کند.
زادبوم ارتباط سامانه ای با بانک های عامل را از مهم ترین مزیت های سامانه"سپیدار" اعلام کرد و گفت: صادرکنندگان می توانند یکی از بانک های پارسیان، توسعه صادرات، ...

عناوین مهم خبری