شاه کلید سخنان سید مقاومت در میلاد امام زمان

جهان نیوز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
سخنرانی های سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان و رهبر مقاومت اسلامی در این کشور همواره حاوی داده ها و برداشت هایی عمیق از حوادث جاری در خاورمیانه و سراسر جهان است. سخنرانی اخیر او که روز دوشنبه در جشن میلاد امام زمان (عج) ایراد شد نیز به همین شکل بود، او در این سخنرانی نکات بسیاری را درباره مسایل مهم مختلفی بیان کرد.

به گزارش جهان نیوز به نقل از ایسنا، عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه مستقل رأی الیوم نوشت، مهم ترین مسایلی که سید حسن نصرالله در سخنرانی روز دوشنبه خود بیان کرد را می توان در شش مورد خلاصه کرد:
اول: تکذیب قاطعانه گزارش یک روزنامه کویتی درباره وجود طرحی اسرائیلی برای ترور او و رهبران درجه یک حزب الله و تاکید او بر این نکته که اشتباهی در محتوا و زمان آن رخ داده است و تکذیب احتمال مقابله ای قریب الوقوع با اسرائیل؛ زیرا این رژیم از نظر نظامی آمادگی ندارد و قدرت یگان هوایی آن برای جنگ همانند قبل است.
دوم: سید حسن نصرالله در سخنرانی روز گذشته خود شخصا آغاز جنگ را به دلیل ترس اسرائیل از پاسخ موشکی حزب الله بعید دانست و سعی در اطمینان بخشی به افکار عمومی لبنان کرد، او گفت: اینکه دو موشک اشتباهی از نوار غزه به تل آویو برسد و موشک سوم به شمال اراضی اشغالی اصابت کند، ترس و وحشتی ایجاد می کند، حال اگر هزاران موشک یکباره شلیک شود، چه خواهد شد؟
سوم: تکذیب وقوع هرگونه درگیری نظامی میان همپیمانان روس و ایرانی در خاک سوریه؛ سید حسن نصرالله گفت: آنچه برخی شبکه های تلویزیونی در این زمینه منتشر می کنند به ویژه شبکه العربیه "رویاپردازی هایی" بیش نیست، دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه نسبت به آغاز یک جنگ روانی هشدار داد و خواهان این شد که تمامی اخباری که در این روزها منتشر می شود، با دقت و هوشیاری بررسی شود، زیرا محور مقاومت هدف قرار گرفته است.
چهارم: دبیرکل حزب الله لبنان حمله شدیدی را علیه عربستان و امارات آغاز کرده و این دو کشور را به حمایت از مرحله دوم تحریم های آمریکا علیه ایران متهم کرده و از تعهدات آنها به جبران هرگونه کاستی در ...