رئیس جمهوری در نشست کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونا، با اشاره به صدمه دیدن برخی بنگاه ها و کسب وکارهای تولیدی و خدماتی از شیوع ویروس کرونا، از برنامه ریزی برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به این بنگاه ها خبر داد. به گفته حسن روحانی، 75 هزار میلیارد تومان اعتبار با نرخ سود 12 درصد برای حمایت از کسب وکارهای آسیب دیده که کارگران خود را اخراج نکرده اند در نظر گرفته شده است.

رئیس جمهوری با اشاره به اثرگذاری شیوع کرونا بر بسیاری از کسب وکارها گفت: اولین تصمیم امروز ما این است که کسب وکارهای صدمه دیده، مشروط به اخراج نکردن کارگران، تسهیلات ارزان قیمت دریافت کنند که وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت رفاه جدول آن را مشخص می کنند.
حسن روحانی، امروز (پنج شنبه) در نشست کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونا تصریح کرد: 75 هزار میلیارد تومان برای این کار مدنظر قرار دادیم که بانک مرکزی با همکاری بانک ها آن را عملیاتی خواهند کرد.
رئیس جمهوری، نرخ ترجیحی تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای بنگاه های صدمه دیده از کرونا را ۱۲ درصد با مدت زمان پرداخت ۲ ساله اعلام کرد.
روحانی از تشدید مقررات برای فاصله گذاری اجتماعی در ۲ هفته آینده خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تا بیستم فروردین از قطع زنجیره شیوع کرونا اطمینان بیشتری حاصل شود.
یک میلیارد دلار برای بخش درمان و بیمه بیکاری
رئیس جمهوری در نشست کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونا گفت: حدود ۵ هزار میلیارد تومان برای تأمین بیمه بیکاری در سه ماه پیش رو در نظر گرفته ایم. بخش بهداشت و درمان کشور هم به بودجه بیشتری نیاز دارد که مجموع آن به همراه رقمی که برای بیمه بیکاری نیاز داریم، مبلغی حدود یک میلیارد دلار است.
او ادامه داد: برای برداشت این مبلغ از صندوق توسعه ملی، امروز نامه ای به مقام معظم رهبری ارسال کرده ایم که امیدواریم با آن موافقت کنند تا مبلغ یک میلیارد دلار را از این صندوق برداشت کنیم. برای تجهیز بیمارستان ها و تأمین هزینه بهداشت و درمان به این بودجه نیاز داریم.
رئیس جمهور گفت: علاوه بر آنچه در زمینه فعالیت های بهداشتی و درمانی انجام دادیم لازم بود در زمینه اقتصادی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار