شواهد بیشتری از جدا شدن پوسته و هسته ی ویندوز به دست آمد

وینفون یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱

چندی پیش بود که مایکروسافت بیلد 18917 ویندوز 10 را به عنوان پیش نمایشی از شاخه ی 20H1 ویندوز برای اینسایدرهای حلقه ی فست منتشر کرد . پس از آن گمانه زنی هایی در مورد جدا شدن عناصر پوسته و هسته ی ویندوز 10 شروع شدند . در ادامه با وینفون همراه باشید.
این حدسیات از حساب توییتری Albacore شروع شدند. کشف جدید آن ها اشاره به وجود مواردی در بیلد 18917 دارد که نشان می دهد مایکروسافت روی ساده تر شدن عمل ترکیب کردن و مطابقت دادن عناصر طراحی ویندوز 10 کار می کند. آن ها مدعی شده اند که این اتفاق با اضافه شدن قلاب ها به ویندوز اکسپلورر انجام می پذیرد که به کمک آن سیستم عامل مبتنی بر بسته های نرم افزاری (قابل دانلود و درون سیستمی) به نظر می رسد. موردی که با اجزای رابط کاربری کنونی جایگزین خواهد شد.
برخی از این تنظیمات اشاره به بسته های قابل دانلود دارند. همچنین Albacore یادآوری می کند زمانی که شما تابع StartInternalPackageAcquisition را از عامل ShellUpdateAgent فرا می خوانید، ویندوز 10 شروع به نصب یک بسته از استور می کند.
این حساب کاربری در توییتی می گوید :
تا اینجا معلوم شده که تابع StartInternalPackageAcquisition از عامل ShellUpdateAgent کاری را انجام می دهد. بسته ی تجربه ی کاربری به صورت اعجاب آوری نصب می شود. هر چند در حال حاضر کار خاصی را انجام نمی دهد.
همان طور که اشاره شد، این برنامه در حال حاضر کار خاصی انجام نمی دهد. اما به سادگی می توان تصور کرد که مایکروسافت در تلاش است تا رابط کاربری به شدت سازگاری را توسعه دهد. این کار به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا عناصر ویندوز مانند اکشن سنتر، تسک بار، منوی استارت، صفحه ...

سرخط اخبار