کودکان شش ساله به طور معمول انرژی زیادی خواهند داشت و به همین علت باید روزانه زمان مشخصی را به تخلیه این انرژی اختصاص دهید.

در شش سالگی اکثر کودکان، طیف وسیعی از انواع مهارت های فیزیکی را به نمایش می گذارند. به عنوان مثال برخی ممکن است در یک رشته ورزشی خاص بدرخشند و گروهی دیگر حرکات ساده مانند پرتاب توپ یا دریافت آن را توسعه دهند. همچنین سرعت پیشرفت قابلیت های فیزیکی در هر کودکی متفاوت خواهد بود و نمی توان از تمام کودکان به یک اندازه مشابه انتظار داشت. والدین باید توجه داشته باشند که تاخیر در تکامل یک مهارت فیزیکی خاص، همیشه به معنای وجود مشکلی اساسی در کودک نبوده و ممکن است تنها به علت تفاوت های بین فردی و ژنتیکی باشد.
به گزارش گروه سلامت عصر ایران ، کودکان شش ساله به طور معمول انرژی زیادی خواهند داشت و به همین علت باید روزانه زمان مشخصی را به تخلیه این انرژی اختصاص دهید. بهتر است فرزندتان را به خارج از منزل برده و در تفریحات دلخواهش وی را همراهی کنید. از آن جایی که کودکان شش ساله بخش مهمی از زندگی خود را در مدرسه می گذرانند، فعالیت فیزیکی برای این رده سنی اهمیت بسیاری خواهد داشت. تحقیقات نشان داده اند که ورزش برای تقویت عملکرد شناختی کودکان ضرورت دارد. همانطور که گفته شد، تاخیر در دست یابی به یک سری از مهارت های فیزیکی امری طبیعی است اما در صورتی که نگران فرزند خود هستید، بهتر است با یک متخصص کودکان در این مورد مشورت کنید. در ادامه به چندین نکته مهم پیرامون رشد فیزیکی کودکان شش ساله اشاره خواهیم کرد.
رشد
بسیاری از شش ساله ها این دوره از زندگی خود را با از دست دادن چربی های اضافه و توسعه هرچه بیشتر بافت عضلانی آغاز خواهند کرد. شما نیز به سرعت متوجه تغییرات ایجاد شده در آناتومی فرزندتان خواهید شد. وی لاغر و بلند قد تر از 4 الی 5 ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار