مطالعات کاهش محدوده طرح کنترل آلودگی هوای پایتخت آغاز شد

ایرنا شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱
تهران- ایرنا- محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: مطالعات امکان سنجی در خصوص تغییر محدوده طرح کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) از بزرگراه همت به حکیم (کوچکتر شدن محدوده طرح) آغاز شده و در حال انجام است.

به گزارش ایرنا طرح جدید «کنترل آلودگی هوا» یا رینگ (حلقه) دوم طرح ترافیک اصلی از یکم تیر امسال در محدوده زوج یا فرد سابق اجرایی و اجرای طرح زوج یا فرد نیز برای همیشه متوقف شد.
پس از اجرای این طرح برخی شهروندان با خبرگزاری ایرنا تماس گرفتند و از تشدید ترافیک در شریان های ارتباطی غربی- شرقی تهران بویژه بزرگراه همت گلایه کردند.
بزرگراه همت خارج از محدوده طرح کنترل آلودگی هواست و با اجرای طرح مذکور، بخشی از ترافیک بزرگراه حکیم نیز به همت منتقل و سبب تشدید ترافیک آن شده است.
محدوده طرح کنترل آلودگی هوا اینک از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب نیز به بزرگراه های نواب و چمران محدود است که در صورت اجرایی شدن کوچک سازی وسعت این محدوده، طرح مذکور از شمال به بزرگراه حکیم (پایین تر از همت) منتهی خواهد شد و شهروندان در وسعت بیشتری امکان تردد رایگان را پیدا خواهند کرد.
به دنبال درخواست های مردمی خبرنگار ایرنا این دغدغه شهروندان را به گوش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران رساند و پورسیدآقایی در واکنش به این موضوع گفت: انتقال ترافیک حکیم به همت در طرح زوج و فرد هم رخ می داد اما با توجه به کاهش هزینه عبور در طرح کاهش آلودگی هوا ( ٧ تا ٢٠ هزار تومان برای ۴.۵ روز در مقابل ١۴ تا ۴١ هزار تومان برای سه روز ) طبیعتا باید استفاده از حکیم بهتر شده باشد.
وی ادامه داد: در خصوص تغییر محدوده طرح از همت به حکیم نیز برای سهولت تردد شهروندان در حال مطالعه امکان پذیری آن هستیم که این مطالعات هنوز در مرحله مقدماتی قرار دارد.
پورسیدآقایی تاکید کرد: البته در خصوص استفاده بیشتر یا کمتر از حکیم پس از ...

سرخط اخبار