حرم حضرت عباس (ع) به مناسبت ماه رمضان آذین بندی شد و روزانه سه محفل قرآنی در این حرم مطهر با رعایت فاصله اجتماعی برگزار می شود؛ به طوری که تا پایان ماه مبارک رمضان سه بار قرآن کریم توسط مرتلان و قاریان عتبه عباسیه (ع) ختم می شود.

به گزارش « شیعه نیوز » ، حرم حضرت عباس (ع) همزمان با ماه رمضان به همت خادمان این آستان گل آرایی و آذین بندی شد و در حالی که به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا امکان تشرف زائران سایر شهرها و کشورها به کربلا وجود ندارد و تنها مردم ساکن در این شهر این روزها می توانند به زیارت مشرف شوند.
برپایی روزانه ۳ محفل قرآنی در حرم حضرت عباس (ع)
همچنین به گفته استاندار کربلا، همچنان از تجمعات جلوگیری می شود و امکان برپایی مراسم وجود ندارد، اما با این حال مراسم جزءخوانی قرآن کریم و ختم قرآن در حرم حضرت عباس (ع) برگزار می شود.
بر همین اساس، مرتلان و قاریان قرآن در محفلی با رعایت فاصله اجتماعی و بدون حضور زائران به ترتیل آیات الهی می پردازند و صوت قرآن در شبستان حرم حضرت عباس (ع) پخش می شود. این مراسم هر روز در سه نوبت برپا می شود تا جایی که تا پایان ماه رمضان سه بار در محافل انس با قرآن در حرم حضرت عباس (ع)، قرآن کریم ختم می شود.
مرتلان و قاریان عتبه عباسیه در ماه رمضان ۳ بار قرآن را ختم می کنند/ لزوم توجه به محافل قرآنی و توسل به اهل بیت(ع) برای رهایی از کرونا
به گفته شیخ جواد نصراوی مدیر معهدالقرآن عتبه عباسیه (ع) محافل انس با قرآن با وجود کرونا نباید تعطیل شود، بلکه ما باید در این ایام که ماه میهمانی خداوند است و درهای رحمت بر روی مردم باز شده، به برپایی چنین محافلی توجه کرده و برای نابودی کرونا به خداوند و اهل بیت (ع) متوسل شویم. بر همین اساس تا پایان ماه رمضان قرآن کریم توسط مرتلان و قاریان برتر عراق در حرم حضرت عباس (ع) سه بار ختم می شود.
در ادامه تصاویری از آذین بندی حرم حضرت عباس (ع) به مناسبت ماه مبارک رمضان و برپایی مراسم ختم قرآن در این حرم مطهر را مشاهده می کنید؛

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار