رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از تبدیل عرصه ۱۳۰ هکتاری رود دره اوین درکه (دره اسلام آباد) به قلمرو عمومی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ محمد سالاری با اشاره به جلسه خود با شهردار منطقه ۲، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران به منظور بررسی گزارش مشاور در مورد طرح موضعی رود دره اوین درکه (اسلام آباد)، گفت: مدیریت شهری دوره پنجم در راستای تحقق رویکرد انسان محوری، توسعه قلمرو ها و عرصه های عمومی را در برنامه پنج ساله سوم و برنامه اولویت محور سال جاری قرار داده است.
سالاری ادامه داد: رود دره اسلام آباد حدود ۱۳۳ هکتار مساحت دارد و در محدوده منطقه ۲ واقع شده است.
وی با تاکید بر اینکه در چشم انداز پیش روی این برنامه، احترام به حق سرپناه ساکنان با حفظ الگو های سکونتی موجود، ایجاد یک قلمرو عمومی شهری خوش نام و پرآوازه در تعامل فضایی کامل با کلیت شهر مورد توجه جدی است، اظهار داشت: مقرر شده است، عرصه ها و محور های پیاده این طرح برای ایجاد فضا های تفرجگاهی و ورزشی اهالی منطقه و محلات پیرامونی در نظر گرفته شود و ویژگی های اقلیمی آن به محیط زیست شهری کمک کند.
سالاری تصریح کرد: بسترسازی لازم جهت انجام فعالیت های فرامنطقه ای، فعالیت های معطوف به گردشگری شهری در طرح مذکور ضامن ایجاد اشتغال پایدار برای ساکنان و دیگران است و نگهداری فعال و سرزنده عرصه قابل توجه باغ ها و فضا های باز تحت مالکیت خصوصی، توجیه اقتصادی خواهد داشت و شکل گیری تنوع عملکردی، حس مکان شهری و حس هویت در مکان با اتکا بر سه عنصر فرم، فعالیت و تصویر ذهنی را در مخاطبان ایجاد خواهد کرد.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: توجه جدی مدیریت شهری و مشاور به پیوست اقتصادی این پروژه به عنوان یکی از وسیع ترین قلمرو های عمومی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار