فوتبال پنج نفره ایران در حالی با وجود کسب سهمیه فرصت حضور در پارالمپیک را از دست داد که به نظر می رسد به رغم درخواست کمیته پارالمپیک و طبق دستورالعمل هیچ شانسی برای بازگشت به بازی ها ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران با کسب عنوان دوم مسابقات قهرمانی آسیا برای حضور در بازی های پارالمپیک توکیو کسب سهمیه کرد اما طبق دستورالعمل مصوب کمیته ملی پارالمپیک و به خاطر قرار نگرفتن در جدول چهارگانه تعریف شده در این کمیته، همراه با سهمیه های تیمی و انفرادی دیگر از فهرست رشته های اعزامی به توکیو کنار گذاشته شد.
عدم حضور تیم ملی فوتبال پنج نفره در پارالمپیک توکیو زمانی قطعی شد که تا پایان مهلت تعیین شده - ۱۶ بهمن (۵ فوریه) - برای اعلام آمادگی رسمی به فدراسیون جهانی ورزش نابینایان مبنی بر استفاده قطعی از سهمیه به دست آمده، هیچ اقدامی از سوی کمیته ملی پارالمپیک انجام نشد و به همین دلیل تایلند جایگزین ایران شد و بدین ترتیب نایب قهرمان پارالمپیک ریو از پارالمپیک توکیو حذف شد.
بعد از آن اما به خاطر اعتراضات گسترده، کمیته ملی پارالمپیک در رایزنی های دوباره متقاضی بازگشت تیم ملی فوتبال پنج نفره به بازی ها شد. این موضوع اما با مخالفت مسئولان مربوطه مواجه شد. به همین دلیل از طرف ایران این درخواست مطرح شد که ایران گزینه اول در میان کشورهای رزرو باشد تا در صورت کنار رفتن احتمالی هر تیمی، جایگزین شود.
حالا یک ماه از درخواست کمیته ملی پارالمپیک ایران مبنی بر جایگزین شدن احتمالی تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران می گذرد اما نه از انصراف تیم های پارالمپیکی خبری شده نه از تصمیمی جدید برای آن؛ این در حالی است که جواد فلفلی سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره برای تیم و شاگردانش هیچ شانسی برای بازگشت به پارالمپیک قائل نیست حتی اگر تیمی انصراف دهد در حالیکه هادی رضایی بر آن تاکید دارد.
هادی رضایی: فوتبال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار