مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بارش باران در استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، جزایر خلیج فارس و بارش برف در استان های چهارمحال و بختیاری، لرستان، جنوب اصفهان، همدان، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی شدید است.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیاییان،  مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درخصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: امروز (۱۶ آذرماه) سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است و در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی در جنوب غرب و دامنه های البرز مرکزی در استان های قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان بارش باران و برف و در جنوب غرب، جنوب و مرکز کشور بارش باران، گاهی با رعد و برق پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: بارش باران در استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، جزایر خلیج فارس و بارش برف در استان های چهارمحال و بختیاری، لرستان، جنوب اصفهان، همدان، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی شدید است.
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که فردا (۱۷ آذرماه) سامانه بارشی در کل کشور فعال است، تصریح کرد: در شمال فارس، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال استان مرکزی و قزوین بارش شدت بیشتری دارد. از بعد از ظهر فردا از فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور کاسته می شود و در نیمه شرقی بارش پراکنده رخ می دهد و در اواخر وقت از شمال شرق کشور خارج خواهد شد.
به گفته ضیاییان طی روز دوشنبه (۱۸ آذرماه) سامانه دیگری به جنوب و غرب کشور وارد می شود و بارش باران و رعد و برق در جنوب، جنوب شرق و شرق را به دنبال دارد همچنین بارش پراکنده باران و برف در دامنه های زاگرس مرکزی در نوار غربی کشور دور از انتظار نیست.
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در این روز در جزایر واقع در شرق خلیج فارس، جنوب بوشهر، جنوب فارس بارش شدت بیشتری دارد، ...

سرخط اخبار