تهاتر مطالبات هفت شرکت از شرکت های دولتی با بدهی آن ها به سازمان های خصوصی سازی و امور مالیاتی کشور به تصویب هیئت وزیران رسید.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، اعضای دولت، در جلسه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ با تهاتر مطالبات شرکت های تولید و توسعه پویا انرژی نگین سبز خاورمیانه، انرژی گستر جم، تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر، خدمات بازرگانی آینده نگر مهر، کنترل قدرت پارس، پرشیان فولاد و کلر پارس از شرکت های دولتی با بدهی آنها به سازمان های خصوصی سازی و امور مالیاتی کشور موافقت نمودند.
با تصمیم دولت، مطالبات این شرکت ها از شرکت های دولتی تابعه وزارت نیرو شامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، شرکت سهامی برق منطقه ای سمنان و شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با بدهی همان شرکت ها به سازمان خصوصی سازی و سازمان امور مالیاتی کشور در مجموع به مبلغ ۸۲۸ میلیارد و ۵۷۰ میلیون و ۷۸ هزار و ۱۶۳ ریال تهاتر می شود.
شرکت های دولتی بدهکار مندرج در این تصویب نامه تا سقف تهاتر انجام شده، حسب مورد جایگزین اشخاص بدهکار مندرج در جدول مذکور می شوند و مکلفند ضمن اصلاح حساب، حسب مورد نسبت به پرداخت مبلغ مورد نظر به حساب درآمد عمومی کشور نزد خزانه داری کل کشور در سررسید مقرر بر اساس ضوابط و مقررات مربوط با هماهنگی سازمان خصوصی سازی و سازمان امورمالیاتی کشور اقدام نمایند.
همچنین، سازمان خصوصی سازی و سازمان امور مالیاتی کشور مکلفند ارقام مندرج در جدول این تصویب نامه را به عنوان وصول بدهی تلقی و در حساب اشخاص بدهکار منظور نموده و ظرف یک روز کاری پس از ابلاغ این تصویب نامه نسبت به توقف عملیات اجرایی و رفع ممنوع الخروجی اشخاص مذکور بابت بدهی تا سقف مبلغ تهاتر شده اقدام نمایند. سازمان خصوصی سازی مکلف است علاوه بر اعمال حساب اشخاص بدهکار نسبت به تسویه حساب کامل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار