بازسازی حسین آباد کالپوش

شعار سال یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۹
استاندار سمنان در حالی که رانش زمین در حسین آباد کالپوش را به بارش بیش از حد باران و برف ربط می دهد، می گوید: همچنان اقدامات لازم برای علت یابی این حوادث در حال انجام است

شعارسال :علی رضا آشناگر استاندار سمنان ظهر امروز در جلسه شورای مدیریت بحران استان سمنان اظهار کرد: از اواخر سال گذشته تا بهار امسال در استان سمنان با بارندگی های شدید و جاری شدن سیلاب مواجه بودیم .
وی تصریح کرد: در استان سمنان علی رغم بارندگی های بسیار گسترده، خسارات زیادی نداشتیم و از همراهی و همکاری مطلوب تمام دستگاه های اجرایی استان در مدیریت بحران باید تقدیر کرد .
استاندار سمنان اضافه کرد: بیشترین خسارات در استان سمنان متعلق به حسین آباد کالپوش و تلوبین بود که بر اثر رانش زمین به دلیل بارش بیش از حد باران و برف اتفاق افتاد و کماکان اقدامات لازم در خصوص علت یابی آن در حال انجام است .
آشناگر افزود: در مرحله امدادرسانی اقدامات خوبی انجام شد؛ خوشبختانه در این روستاها خسارات جانی نداشتیم و خسارات مالی قابل جبران است که به زودی این اتفاق خواهد افتاد .
بازسازی ها در حال انجام است
استاندار سمنان گفت: به استثناء دو روستای تلوبین و حسین آباد که مسائل حقوقی در خصوص تأمین و جانمایی مکان در منطقه با مشکل مواجه بود، بازسازی ها در استان سمنان در حال انجام است .
آشناگر بیان کرد: در حال تلاش بودیم تا مکانی را که مورد توافق اهالی منطقه و بنیاد مسکن بوده و همچنین توان مالی مردم این منطقه نیز پاسخگو باشد، انتخاب شود که به همین دلیل این پروسه قدری طولانی شد .
وی تصریح کرد: با دعوتی که از رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور شد، در روستای کالپوش به توافق رسیدیم و در آینده مشکلی برای اجرا نخواهیم داشت .
استاندار سمنان ادامه داد: ساخت وساز در منطقه 64 هکتاری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار