رئیس جمهوری:

بیدبلند تحولی بزرگ و افتخاری برای کشور/ به نتیجه رسیدن طرح جمع آوری فلرها از مهم ترین اقدامات زیست محیطی دولت است

لوگوی شبستان شبستان . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۳۱
روحانی پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس را یکی از عظیم ترین پروژه ها در سطح خاورمیانه دانست و گفت: با پول نفتی که در سال های ۹۴ تا ۹۶ و بعد از برجام فروختیم توانستیم تجهیزات و قطعات مورد نیاز پالایشگاه ها را وارد و طرح های عظیمب را به ثمر برسانیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، «حجت الاسلام حسن روحانی» امروز (پنجشنبه ۲ بهمن) در مراسم آغاز بهره برداری از طرح بزرگ ملی که با همت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و با سرمایه گذاری سه هزار و ۴۰۰ میلیون دلاری به بهره برداری رسیده اظهار کرد: این پالایشگاه پروژه بسیار مهمی بوده و یک تحول بزرگ و افتخاری برای کشور است.
رئیس جمهوری با اشاره به اعمال تحریم های حداکثری علیه ایران در سال های اخیر توسط آمریکا افزود: کارهای آنهایی که علیه ملت ما توطئه و برنامه ریزی کرده بودند در روزهای پایانی عمر منحوس شان برای همه جهان و ملت ها و خود ملت آمریکا نیز روشن شد و همگان دیدند که این ها چقدر ضددموکراسی و پارلمان بودند.
وی اضافه کرد: همانطور که یک روزی مجلس شورای ملی آن زمان را مستبدین به توپ بستند این ها نیز آخر عمرشان با اوباشی که به سمت کنگره فرستادند، کنگره را به توپ بستند، این ها از آغاز کارشان به همین صورت بودند منتها در پایان برای همه آشکار شد که این تروریست ها چه جنایتی بر مردم آمریکا و مردم جهان روا داشتند.
روحانی تصریح کرد: این پروژه عظیم که در خاورمیانه بی نظیر است در شرایطی امروز به دست فرزندان این مرز و بوم و این ملت و تلاشگران به افتتاح رسید که در سال های ۹۴ و ۹۵ در سایه برجام دست و بال ما باز شده بود و توانستیم نفت را صادر کنیم و بخش بزرگی از پول نفت به صندوق توسعه وارد شد و توانستیم برای تکمیل و به بهره برداری رسیدن این پروژه هزینه کنیم.
وی ابراز کرد: برخی فکر می کنند همه پول فروش نفت در اختیار دولت است در حالی که ۳۸ درصد درآمدهای نفتی به صندوق توسعه واریز می شود و ۱۴.۵ درصد آن نیز برای توسعه و اداره نفت ...

سرخط اخبار