رئیس فدراسیون جهانی فوتبال که نگران از بین رفتن جذابیت این رشته ورزشی برای طرفداران آن است، از لیگ ایتالیا به عنوان یک تورنمنت بدون هیجان یاد کرد.

- اخبار ورزشی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، جانی اینفانتینو در حاشیه کنگره فیفا از پایین بودن جذابیت برخی از تورنمنت های فوتبال از جمله سری A که در آن تیم یوونتوس 9 سال پیاپی قهرمان شده است، انتقاد کرد و به شیوه ای غیرمستقیم استفاده از بازی های پلی آف را یک راه حل جایگزین برای بازی های رفت و برگشت در لیگ های داخلی پیشنهاد داد.
رئیس فیفا به خبرنگاران گفت: یک نفر به من گفت که شرایط فعلی فوتبال مانند بازی های NBA شده است و این به سود فوتبال نیست اما من از شما می پرسم. آیا واقعاً فکر می کنید که لیگ فوتبال ایتالیا در 9 سال گذشته خیلی هیجان انگیزه بوده است؟ این چه رقابتی است که در آن 90 درصد تیم ها در پایان فصل می خواهند دوم شوند؟ این وظیفه رئیس فیفا نیست که بگوید فوتبال چگونه باید برگزار شود اما فکر می کنم حق داشته باشیم به این فکر کنیم که راه های دیگری هم برای برگزاری مسابقات وجود دارد.
اینفانتینو در ادامه درباره به تعویق افتادن های مکرر مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 پس از شیوع کرونا صحبت کرد و آن را مشکلی جدی دانست. رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 در منطقه آمریکای جنوبی که قرار بود در ماه مارس سال جاری برگزار شود، تا ماه آینده انجام نمی شود. همین بازی ها در منطقه کونکاکاف (آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب) قرار بود که در ماه جاری برگزار شود، تا ماه مارس سال آینده آغاز نخواهد شد. ضمن اینکه 6 بازی از مرحله انتخابی جام جهانی 2022 در آسیا هم به تعویق افتاده است.
اینفانتینو: احتمالا مسابقات جام جهانی باشگاه ها به تعویق می افتد
اینفانتینو در این باره هم گفت: من نگرانم و مسلماً این موضوع به یک مشکل جدی تبدیل شده است ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار