شهید محمد علیشاه موسوی گردیزی از شهدای شاخص افغانستانی است که پس از مجاهدت های طولانی در مبارزه با استکبار، سرانجام در سال ۱۳۹۷ به دست گروهک تروریستی داعش به فیض شهادت نائل شد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین روز جهانی قدس یادآور رشادت های شهید والامقام دکتر محمد علیشاه موسوی گردیزی، از شهدای شاخص افغانستانی است که پس از مجاهدت های طولانی در مبارزه با استکبار و همچنین حضور در بسیاری از عملیاتهای 8 سال دفاع مقدس ایران، سرانجام در سال 1397 به دست گروهک تروریستی داعش به فیض شهادت نائل شد.
شهید موسوی در طول 57 سال عمر پربرکت خود با مجاهدت و مبارزه علیه استبداد و کمونیسم در کشورهای مسلمان، به چهره ای شاخص در بین مؤمنان، مستضعفان و مبارزان تبدیل شده بود که کوردلانه داعش حضور وی را تاب نیاوردند و در حین ادای فریضه جمعه به همراه 35 تن از یاران شیعه و سادات، در مسجد صاحب الزمان (عج) که خود بنا نهاده بود در محراب نماز به فیض شهادت نائل آمد.
رهبر معظم انقلاب بعد از اطلاع از شهادت این شهید بزرگوار فرمودند: "بسیار تمایل دارم تا کاری را در راستای تجلیل از این شهید انجام دهم."
همچنین آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین پس از شهادت این شهید گفت: شهید موسوی تنها به ملت افغانستان یا ایران تعلق ندارد بلکه وی امروز به یک چهره بین المللی تبدیل شده است و به همه ملت های مستضعف تعلق دارد.
10 استان از احداث متروی قزوین-هشتگرد بهره مند می شوند
گزارش| وضعیت بحرانی روستاهای اطراف رودخانه آراسنج قزوین به سرعت سامان می یابد
2500 میلیارد تومان برای تکمیل 600 طرح عمرانی در استان قزوین نیاز داریم
شهید موسوی در خاطرات خود بیان کرده بود، در ابتدای حضورم در ایران در سال 59 با حضور در بهداری سپاه استان قزوین و در کنار شهید محسن بلندیان در عملیاتهای متعدد و در مناطقی چون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری