خدابنده با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین نگرانی های ما در استان بحث کمبود نیروی انسانی است، گفت:امروز مدیریت در سازمان ها بایستی به رهبری تبدیل شود و مدیران بر خلق چشم اندازهای جدید و توانمندسازی کارکنان تمرکز کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، «قاسمعلی خدابنده» در جلسه مشترک شورای معاونین ناحیه یک مشهد اظهار داشت: چند تئوری مطرح مدیریتی در دنیا وجود دارد، اول مدیریت برمبنای فضا،تجهزات و منابع مالی، دوم مدیریت برمبنای منابع انسانی و سوم تئوری هایی که معتقدند منابع انسانی بایستی از طریق توانمند سازی کارکنان به سرمایه تبدیل شوند البته در حال حاضر تئوری های مدرن مبتنی بر تحلیل سیستم های سازمانی است که برای روابط انسانی در سازمان ها و نیز شان و منزلت و کرامت انسانی اهمیت قائل است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: هرچه برداشت های مدیرسازمان و عوامل زیر مجموعه از اهداف سازمان به هم نزدیک تر باشد راهبردها نیز به هم نزدیک تر بوده و سازمان موفق تر خواهد بود.
خدابنده با بیان اینکه امروز مدیریت در سازمان ها بایستی به رهبری تبدیل شود و مدیران بر خلق چشم اندازهای جدید و توانمندسازی کارکنان تمرکز کنند، ادامه داد:یکی از مهم ترین نگرانی های ما در استان بحث کمبود نیروی انسانی است، در ابتدای سال تحصیلی جاری حدود ۱۶ هزار نفر کمبود نیروی انسانی داشتیم که با زحمات همکاران در سطح استان توانستیم این کمبود را جبران کنیم و در حال حاضر به غیر از تعداد معدودی کلاس در مقطع متوسطه دوم نظری، فنی حرفه ای و کاردانش کمبود خاصی نداریم.
وی افزود: تمام سعی خود را برای تحقق عدالت آموزشی خواهیم کرد، در همین راستا در محروم ترین نقاط در خراسان رضوی، ۴ مدرسه با یک دانش آموز و قریب به ۲۰ مدرسه با دو دانش آموز داریم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: دستگاه تعلیم و تربیت در خراسان رضوی تمام تلاش خود را برای حضور حداکثری در پای صندوق های رای به کار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار