رییس بیمارستان امام خمینی (ره) استان کرمانشاه از مسمومیت الکلی ۳۰ نفر در استان در روز های اخیر خبر داد و افزود: متاسفانه دو نفر هم جان خود را از دست دادند.

به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، جواد امینی سامان با اشاره به شیوع بیماری کرونا، گفت: در این بین شایعه شده که مصرف الکل موجب شست و شوی دستگاه گوارش و ضدعفونی کردن آن می شود که این حرف بسیار حرف اشتباه و نادرستی است متاسفانه برخی افراد به دنبال چنین شایعاتی اقدام به مصرف الکل صنعتی و الکل سفید کرده اند که همین امر موجب افزایش مسمومیت های الکلی در کشور و فوتی های ناشی از آن شده است.
امینی سامان بیان کرد: از نیمه اسفندماه تاکنون حدود ۳۰ نفر به دلیل مسمومیت الکلی به بیمارستان امام خمینی (ره) مراجعه داشته اند که بیشتر آن ها بصورت سرپایی مداوا شده اند در حال حاضر شش نفر به دلیل این نوع مسمومیت بستری هستند و دو نفر هم طی این مدت جان باخته اند.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه با بیان اینکه مصرف الکل با عوارض بسیاری همراه است، گفت: در بحث مقابله با کرونا الکل سفید جهت ضدعفونی کردن دست ها و وسایل کاربرد دارد و به هیچ وجه نباید این نوع الکل را نوشید.
او افزود: متاسفانه برخی افراد به دلیل جهلی که دارند اقدام به این کار می کنند و این درحالی است که اگر مصرف الکل آن ها را نکُشد، حتما آن ها را دچار عوارض کلیوی و چشمی می کند و برخی افراد بر اثر مصرف الکل در کشور بینایی خود را از دست داده اند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار