رئیس جمهور اعلام کرد: امروز نامه ای به مقام معظم رهبری ارسال کرده ایم که امیدواریم با آن موافقت کنند تا مبلغ یک میلیارد دلار را از این صندوق برداشت کنیم.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (پنجشنبه) در جلسه کمیته اقتصادی دولت، با اشاره به اینکه نیروهای مسلح، چهار هزار تخت برای بیماران احتمالی آماده کرده که تاکنون استفاده نشده است، گفت: تمام تخت های بیمارستانی کشور برای مقابله با بیماری کرونا آماده شده است، از این تخت ها هم حدود ۱۳ هزار تخت تاکنون استفاده نشده و ما یک رقم و عدد بسیار بالایی از تخت های بیمارستانی و تخت های نقاهتگاهی استفاده نشده در اختیار داریم.
رئیس جمهور افزود: بنابراین ما عدد بسیار بالایی از تخت های بیمارستانی و تخت های نقاهتگاهی امروز در اختیار داریم که استفاده نکردیم؛ من تشکر می کنم از یک برنامه ریزی بسیار خوبی که در این کشور انجام گرفته است.
روحانی تاکید کرد: فکر نمی کنم هیچ کشوری شرایط کشور ایران را برای مقابله با بیماری کرونا داشته باشد که درحال حاضر در سخت ترین شرایطی که همه کشورهای دنیا با آن مواجه هستند ما حدود ۲۰ هزار تخت بیمارستانی خالی را در اختیار داریم.
وی افزود: پزشکان و پرستاران ما هم که روزهای اولیه روند کار برای آن ها بسیار خسته کننده بود، با آماده کردن ۱۰ هزار پرستار جدید این مسئله را هم حل کردیم، امروز شرایط به گونه ای است که می توانند پرستاران ما طبق معمول در بیمارستان ها فعالیت خودشان را ادامه بدهند.
رئیس جمهور تاکید کرد: کار پزشکان و پرستاران بسیار ارزشمند، فوق العاده و مجاهدانه و فداکارانه است و از همه آن ها تشکر می کنیم.
روحانی درباره جلسه امروز ستاد اقتصادی دولت نیز توضیح داد: اولین تصمیم امروز ما این بود که کسب و کارهای صدمه دیده، مشروط به اخراج نکردن کارگران، تسهیلات ارزان قیمت دریافت کنند که وزارت صمت و وزارت رفاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار