پیامک یک قربانی شرکتی هرمی به پلیس ۱۱۰، از گروگانگیری سرکردگان این شرکت پرده برداشت.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از همشهری آنلاین، ماجرای رهایی گروگان های سرکردگان یک شرکت هرمی در مشهد، روز سه شنبه گذشته زمانی آغاز شد که پلیس ۱۱۰ تهران بزرگ پیامکی را از یک سیم کارت تلفن همراه اول دریافت کرد.
این پیامک مضمونی چنین داشت :«مرا در یک مکان ناشناس در مشهد به گروگان گرفته اند و گفته اند که باید ۵۰ میلیون تومان جور کنی وگرنه بلایی به سرت می آوریم!» ماموران پلیس ۱۱۰ نیز با دیدن مضمون این پیامک به تکاپو افتادند و بلافاصله پیامک مذکور را برای بررسی های پلیسی و به طور محرمانه به پلیس خراسان رضوی ارسال کردند.
با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و احتمال به خطر افتادن جان گروگان، بی درنگ فرمانده انتظامی خراسان رضوی دستورات ویژه ای را برای ردیابی این پیامک صادر کرد و بدین ترتیب گروه حرفه ای و تخصصی از نیروهای کارآزموده دایره مبارزه با گروگان گیری به حالت آماده باش درآمدند تا اقدامات عملیاتی خود را آغاز کنند.
از سوی دیگر گروهی از کارشناسان اداره اطلاعات جنایی ابتدا در شاخه ای دیگر از این عملیات محرمانه به رصدهای اطلاعاتی پرداختند تا این که مشخص شد خط تلفنی که پیامک از آن ارسال شده متعلق به جوانی است که در یزد سکونت دارد. با این حال کارآگاهان پلیس آگاهی دقایقی بعد و با استفاده از تجهیزات نوین و فناوری های پیشرفته پلیسی موفق شدند مکان حضور گروگان را در خیابان عنصری مشهد شناسایی کنند.
با توجه به حساسیت ماجرا، کارآگاهان دایره مبارزه با گروگان گیری، مراتب را به معاون دادستان مرکز خراسان رضوی اطلاع دادند و این گونه با کسب مجوزهای قضایی و راهنمایی های مقام قضایی، عملیات ضربتی با محاصره یک ساختمان دو طبقه در خیابان عنصری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار