با این رژیم غذایی یکی از عواض جدی بارداری را دور بزنید

ایسنا جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۲۴
پژوهشگران "دانشگاه سیدنی" (University of Sydney) و "دانشگاه دیکن" (Deakin University ) استرالیا در مطالعه اخیرشان اعلام کرده اند که رژیم غذایی حاوی میوه و سبزیجات می تواند از بیماری "پری-اکلامپسیا" (Pre-eclampsia) در دوران بارداری جلوگیری کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل ، مطالعه اخیر پژوهشگران نشان می دهد زنانی که در دوران بارداری رژیم غذایی حاوی میوه و سبزیجات را دنبال می کنند در معرض بیماری "پری-اکلامپسیا" قرار نمی گیرند چراکه میوه و سبزیجات سرشار از فیبر هستند و فیبر با افزایش سطح مواد مغذی باعث تقویت سیستم ایمنی آنها می شود.
پری-اکلامپسیا از عوارض دوران بارداری و یک اختلال چندارگانی است. این بیماری یکی از علت های مهم مرگ و میر مادران باردار می باشد که باعث عوارض جنینی و مادری می شود. زنانی که فشار خون بالا دارند بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند. بنابراین جلوگیری از ابتلاء به این بیماری امری ضروری است.
باکتری های روده زمانی که فیبرهای غذایی موجود در میوه ها و سبزیجات را تجزیه می کنند مواد مغذی به نام اسیدهای چرب زنجیره کوتاه (SCFA) تولید می کنند. بنابر گفته پژوهشگران این مطالعه، مادران بارداری که دارای سطوح پایین استات اسیدهای چرب زنجیره کوتاه هستند، احتمال ابتلاء به فشار خون بالا در آنها زیاد است.
گرچه تاکنون علت دقیق پری-اکلامپسیا مشخص نشده است اما تصور می شود این بیماری با عملکرد ایمنی ضعیف مرتبط است.
اسیدهای چرب زنجیره کوتاه به این دلیل که ضد التهاب هستند و این موضوع به تنظیم و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند، شناخته شده هستند.
محققان برای درک بهتر این بیماری ۸۸۷ زن باردار و چند موش را مورد بررسی قرار دادند. از ۸۸۷ مادر باردار این مطالعه، ۲۴ مورد در اواخر دوران بارداری به این بیماری مبتلا شدند.
پژوهشگران دریافتند با هر ۳۰ درصد افزایش اَسِتات (acetate) احتمال ابتلاء مادران باردار به بیماری پری اکلامپسیا ۷۷ درصد کاهش میابد. سطح استات معمولی ...

سرخط اخبار