اعتمادآنلاین| استفاده اجباری از رمزهای دوم یکبار مصرف (پویا) در تراکنش های غیرکارتی از ابتدای دی ماه آغاز می شود که بر اساس آن، رمزهای دوم ایستای کنونی، غیرفعال خواهند شد.
پیش از این قرار بود طرح استفاده اجباری از رمز دوم یک بار مصرف از اول خرداد امسال اجرا شود، اما به دلیل ناتوانی برخی بانک ها در ایجاد زیرساخت پایدار و مطمئن ارائه این خدمات و همچنین وقوع مشکل در شماری از اپلیکیشن های بانکی به تاخیر افتاد.
پیگیری ها نشان می دهد که نهادهای ذیربط عزم جدی دارند تا این طرح را از ابتدای دی ماه اجرایی کنند، اما واقعیت این است که بسیاری از دارندگان کارت های بانکی، هنوز موفق به فعال سازی سامانه های دریافت رمزهای پویا نشده اند.
اجبار در نصب اپلیکیشن های متعدد بانکی
بانک ها به شکلی عجیب اصرار دارند که برای استفاده از رمزهای پویا باید حتما نرم افزار اختصاصی آنها نصب شود که این موضوع با شکایت و گلایه مردم مواجه شده است.
به نظر می رسد، بانک ها قصد دارند با اجبار به نصب نرم افزارها، مشتریان را به استفاده از سایر خدمات بانک مانند تراکنش های مالی ترغیب کنند تا برای آنها درآمدزایی داشته باشد که بانک مرکزی باید فکری برای این موضوع کند.
با توجه به اینکه حدود 30 بانک در کشور فعالیت می کنند، اگر قرار باشد هر کدام از آنها مشتریان را مجبور به نصب نرم افزار اختصاصی خود کنند، مردم باید حافظه تلفن های همراه خود را فقط برای دریافت رمزهای یک بار مصرف آنها، اختصاص دهند.
در واقع، مشکل بزرگی که در صورت اجبار در نصب نرم افزارهای اختصاصی بانک ها رخ می دهد، اشغال فضای حافظه گوشی های همراه است به طوری که مشتریان باید برنامه های کاربردی دیگر خود را از ...

سرخط اخبار