دبیر شهر ملی بایگ منصوب شد

لوگوی فارس نیوز فارس نیوز . دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۳۶
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت حیدریه گفت: طی حکمی از سوی پویا محمودیان معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، علی رستمی فرماندار تربت حیدریه به سمت دبیر شهر ملی بایگ منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تربت حیدریه، به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری تربت حیدریه علی محمدی با اعلام این خبر افزود: در این حکم آمده است: ثبت روستاها و شهرهای ملی صنایع دستی که به واسطه تعاملات سازنده معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی با فرمانداری ها، شهرداری ها وادارات کل استانی به تحقق پیوست، دستاوردی بزرگ بود که با افزایش اعتبار روستاها و شهرهای ثبت شده، فرصت ذی قیمت را برای توسعه آن ها فراهم کرد.
وی گفت: اما این مهم نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم و برنامه ریزی مورد نیاز است، لذا با توجه به سوابق درخشان و تجارب ارزشمند جنابعالی و بنا به پیشنهاد مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی و به موجب این ابلاغ برای مدت 2 سال به عنوان دبیر شهر ملی بایگ منصوب می شوید.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت حیدریه بیان کرد: شهر بایگ از توابع شهرستان تربت حیدریه در استان خراسان رضوی در سال ۱۳۹۸ از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان نخستین "شهر ملی ابریشم کشی" در ایران انتخاب شده است.
محمدی عنوان کرد :شهرستان تربت حیدریه دارای ۳۵۰ جاذبه گردشگری و ۵۲ اثر تاریخی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده، است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار